شب و روز هفتم محرم 1396

 

شب و روز هفتم محرم 1396

 

روضه حضرت علی اصغر(علیه السلام)

 

مسجد ارک تهران - حسینیه صنف لباسفروش تهران


 

                                                                             

مراسم شب هفتم محرم در مسجد ارک تهران و روز هفتم حسینیه صنف لباس فروشان با حضور پرشور عزاداران حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) برگزار گردید.                        
صوت ها        
صوت کامل سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین کرمی - شب هفتم                          دانلود فایل
حاج ابوالفضل بختیاری                          دانلود فایل
علی اصغر ژولیده                          دانلود فایل
حاج مهدی ارضی                          دانلود فایل
حاج منصور ارضی                          دانلود فایل
مناجات با امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) - حاج منصور ارضی                          دانلود فایل
روضه روز هفتم - حضرت علی اصغر علیه السلام-حاج منصور ارضی                          دانلود فایل
صوت کامل سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین ثمری - روز هفتم                          دانلود فایل
روز هفتم - حاج منصور ارضی                          دانلود فایل
حامد خمسه                          دانلود فایل
سید اصغر افشاری                          دانلود فایل

ویدئو ها        
                                             

دانلود فایل                        

گلچین شب هفتم

                                             

دانلود فایل                        

مناجات با امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) - حاج منصور ارضی

                                             

دانلود فایل                        

روضه روز هفتم - حضرت علی اصغر علیه السلام-حاج منصور ارضی


تصاویر        
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    

 

 بیانات حاج منصور ارضی در زیارت عاشورا روز هفتم محرم الحرام مورخ ششم مهر ماه ۱۳۹۶ حسینیه لباس فروشان                        

بسم الله الرحمن الرحیم هرزمانی که انقلاب در اذهان مردم کم‌رنگ می‌شود این شهدا جلوه‌گری می‌کنند.  در ادامه بحث زیارت مطلقه اول اباعبدالله علیه السلام به این فراز رسیدیم که به وجود شما خواری‌ها از ما دور شد " بِکُمْ یَفُکُّ الذُّلَّ مِنْ رِقَابِنَا " در همین رابطه پیامبر می‌فرمایند: " إذا ضَنَّ الناسُ بالدِّینارِ و الدِّرهَمِ و تَبایَعُوا بالعِینَةِ و تَبِعُوا أذنابَ البَقَرِ و تَرَکُوا الجِهادَ فی سبیلِ اللّهِ ، أدخَلَ اللّهُ علَیهِم ذُلاًّ لا یَرفَعُهُ عَنهُم حتّى یُراجِعُوا دِینَهُم " هرگاه مردم به دینار و درهم بخیل شوند(انفاق نکنند) و مبادله عینه(خرید نقدی جنس و فروش همان جنس به شکل قسطی و گران‌تر) و دنبال گاو و گوسفند خود روند و جهاد در راه خدا را واگذارند، خداوند آنان را به خوارى افکند و طوق ذلّت را از گردنشان برندارد مگر آن‌گاه که به دین خود برگردند. توجه کنید حضرت امیرالمومنین علیه السلام نیز می‌فرمایند: کسی‌که از گرفتاری خود پرده بردارد خود را به خواری زده است.  در ادامه " بِکُمْ یُدْرِکُ اللَّهُ تِرَةَ کُلِّ مُؤْمِنٍ یُطْلَبُ بِهَا " انتقام خون هر مؤمنى را که مورد مطالبه است به شما بگیرد. در بلاد مختلف این همه خون به ناحق ریخته شده است، حضرت انتقام آن‌ها را می‌گیرد، اما ابتدا انتقام خون مومنین را می‌گیرد. امام صادق علیه السلام فرمودند: مومن سراسر وجودش حرمت است، حرمت جان،حرمت مال و حرمت آبرو. در حدیث دیگری پیامبر صلی الله علیه و آله می‌فرمایند: " ما مِن قَطرَةٍ اَحَبَّ إلَی اللهِ عَزَّوجَلَّ مِن قَطرتَینِ: قَطرةِ دَم فی سَبیل اللهِ، وَ قَطرَةِ دَمعٍ فی سوادِ اللَّیلِ لا یُریدُ بِها عَبدٌ إلاّ اللهَ عزَّو جَلَّ " هیچ قطره‌ای نزد خدای متعال، محبوب‌تر از دو قطره نیست؛ یکی قطره خونی که در راه خدا ریخته می‌شود، دیگری قطره اشکی که در تاریکی شب فقط به خاطر خدا ریخته می‌شود.  (خصایص، جلد ۱) توجه کنید در این ساله‌ها ما این همه شهید دادیم بزرگان هم گفتند معلوم نیست این شهید عزیز(حججی) با خدا چطور حرف زده و چگونه بندگی داشته که خداوند به‌واسطه او فرهنگ شهادت را دوباره زنده و آبروی پنهان شده شهدا را در اذهان مردم آشکار نموده است. یک عده که اصلاً می‌خواستند اسامی خیابان‌ها و کوچه‌های شهدا را تغییر بدهند. اما این شهدای گمنام و شهدای مدافع حرم و شهدای تفحص شده که می‌آورند و تشییع می‌شوند، هرزمانی که در اذهان مردم انقلاب کم‌رنگ می‌شود این شهدا جلوه‌گری می‌کنند. البته اصل انقلاب در دست امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف است و پای آن بسیار خون‌ ریخته شده است. وقتی محرم می‌آید حتی افراد غیرمذهبی نیز نام حسین  علیه السلام را می‌برند، ما کاری به این افراد نداریم آن‌ها ارباب خود را صدا می‌زنند و می‌بینی ناگهان عوض هم می‌شوند مانند وهب که مسلمان نبود ولی هر باری که به کربلا می‌روی باید به او سلام بدهیم.
به وجود امام حسین علیه السلام قطره باران و رزق ما می‌آید ولی ما در اداره و بازار به دنبال رزق‌مان می‌گردیم.
 در مورد خون شهدا مطالب زیادی وجود دارد، لذا وقتی امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف خروج می‌کنند خون حسین علیه السلام را طلب می‌کنند و می‌فرمایند: ما اولیاء دم هستیم و طالب خون حسین علیه السلام ما هستیم. در ادامه زیارت مطلقه حضرت می‌رسیم به فراز " بِکُمْ تُنْبِتُ الْأَرْضُ أَشْجَارَهَا وَ بِکُمْ تُخْرِجُ الْأَرْضُ ثِمَارَهَا وَ بِکُمْ تُنْزِلُ السَّمَاءُ قَطْرَهَا وَ رِزْقَهَا " به شما زمین درختانش را برویاند، و به شما زمین میوه‌هایش را بیرون آورد، و آسمان به شما نازل نماید باران و روزى اش را... بعضی افراد همین طوری از ثمرات و میوه‌های درختان بهره‌مند می‌شوند و به چیزی توجه ندارد ولی کسی که این فرازها را خوانده باشد متوجه است هر چه از این میوه‌ها  و ثمرات می‌خورد می‌داند به وجود، به عشق و به نور اهل بیت و امام حسین علیهم السلام از زمین روییده است.  پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله امام حسین علیه السلام را در بغل گرفت و فرمود حسین جان چرا گریه می‌کنی؟ امام حسین علیه السلام عرضه داشت خودتان فرمودید هرکسی بر حسین گریه کند از فیوضاتی برخوردار می‌شود من هم می‌خواهم از این فیض بهره‌مند شوم. پیامبر صلی الله علیه و آله ایشان رابوسیدند. به وجود امام حسین علیه السلام قطره باران و رزق ما می‌آید و به این موضوع قران نیز اشاره می‌فرماید " وَفِی السَّمَاءِ رِزْقُکُمْ وَمَا تُوعَدُونَ " و روزى شما و آنچه وعده داده شده‏‌اید در آسمان است. (سوره ذاریات آیه ۲۲) ولی ما در اداره و بازار و یا در جیب مردم به دنبال رزق‌مان می‌گردیم. رزق از حسین علیه السلام می‌آید این زیارت را بخوانید. 

" وَ بِکُمْ یَکْشِفُ اللَّهُ الْکَرْبَ وَ بِکُمْ یُنَزِّلُ اللَّهُ الْغَیْثَ وَ بِکُمْ تُسَبِّحُ [تَسِیخُ ] الْأَرْضُ الَّتِی تَحْمِلُ أَبْدَانَکُمْ " خدا به شما گرفتاری‌ها را برطرف کند، و به شما باران فرو بارد، و به شما تسبیح می‌گوید زمینى که حامل بدن‌هاى شماست. آنچه باید در این چند روز باقی مانده متوجه شویم این است که هر وجودی در عالم می‌خواهد جماد و نبات باشد و یا حیوان و انسان باشد باید تسبیح، ذکر و حمد با همه عالم تطبیق داشته باشد " یُسَبِّحُ لِلَّهِ مَا فِی السَّمَاوَاتِ وَمَا فِی الْأَرْضِ " و به‌خاطر همین در این زیارت هم می‌گویی " وَ بِکُمْ تُسَبِّحُ الْأَرْضُ الَّتِی تَحْمِلُ أَبْدَانَکُمْ " می‌دانید تسبیح زمین چیست؟! بدن‌های اهل بیت علیهم السلام را در آغوش خود گرفته است، خاک کربلا و خاک‌های دیگر امامان و حتی امام زادگان به‌خاطر همین دلیل ارزشمندتر است و می‌گویند در این مکان‌ها با وضو وارد شوید و این استحباب را بر وجود خودتان فرض بگیرید. بدانید اصلا ارزش زمین در این است که ذوات مقدسه چهارده معصوم علیهم السلام را دربرگرفته است. خدایا ما را جز تسبیح ‌گویان خود قرار بده، دقت کنید با این اعمال ناقص ما که کارمان خراب شده ولی به هر مرحله‌ای که رسیدید بگویید یا حسین علیه السلام . " نَفَسُ المَهمومِ لِظُلمِنا تَسبیحٌ وَ هَمُّهُ لَنا عِبادَةٌ وَ کِتمانُ سِرّنا جِهادُ فی سَبیلِ اللهِ " امام صادق علیه السلام: نَفَس کسی که به خاطر مظلومیت ما اندوهگین شود تسبیح است، اندوه بر ما عبادت است و کتمان و پوشاندن راز ما جهاد در راه خداست.

 


 

.

بسم رب الحسین

روز هفتم محرم حاج منصورارضی

زیارت عاشوارحسینیه صنف

۶مهرماه ۱۳۹۶

تا کی غریبانه در این کنعان بمانم

در انتظار دیدنت گریان بمانم

 

تا کی من قحطی زده بین بیابان

محروم از باریدن باران بمانم

 

خیلی زیادی در این دوران هجران

نگذار بیش از پیش در خسران بمانم

 

وقتی دلت را با گناهانم شکستم

حق من است آواره و حیران بمانم

 

ای وای اگر بی درد هجرانت بمیرم

ای وای اگر در جهل خود پنهان بمانم

 

بالاتر از بی دردی اصلا محنتی نیست

من دوست دارم بی سر و سامان بمیرم

 

مشتم همینکه باز شد آواره گشتم

باید همیشه دست بر دامان بمانم

 

ریزه خورت هستم، به من نفرین اگر که

خیره به دست لطف این و آن بمانم

 

بین حسینیه فقط جریان گرفتم

تا آخرش بگذار تا در این جریان بمانم

 

خواب و خوراکم درد دوری از حرم شد

تا کی به فکر مرقد جانان بمانم

 

پیراهنش غارت شد و باید همیشه

گریه کن آن پیکر عریان بمانم

@mansoorarzi