دسته‌ها
استانها

کرسی رقابت مجلس در اختیار افراد توانمند قرار بگیرد

امام جمعه کرج و نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: افرادی که دارای توانمندی هستند برای ورود به عرصه انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کنند.

کرسی رقابت مجلس در اختیار افراد توانمند قرار بگیرد

به گزارش علاقمندان به حاج منصور ارضی از کرج، آیت الله محمدمهدی حسینی همدانی، نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج،در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کرج، با اشاره به ایام پیش ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: انتظار می‌رود مردم، افراد توانمند و در خور شأن نمایندگی را به عرصه این دوره از انتخابات معرفی و تشویق کنند.

وی افزود: افراد توانمند شرکت در انتخابات را از دست ندهند و مردم افرادی که می توانند در جایگاه قانونگذاری مثمرثمر واقع شوند را به ورود به این عرصه تشویق کنند.

این مقام مسؤول اضافه کرد: حضور پرشور مردم در عرصه انتخابات پیش رو از اهمیت بالایی برای کشور و نظام اسلامی برخوردار است.

عملکرد قوه قضاییه و مقننه قابل تقدیر است

نماینده ولی فقیه در استان البرز با تشکر و قدردانی از پیگیری نمایندگان مردم البرز در مجلس و اقدام قوه قضائیه برای خارج کردن زندان‌ها از کرج، گفت: انتظار می‌رود مجموعه ساختمان‌های زندان‌های تعطیل شده کرج به مکان‌های فرهنگی تبدیل شود.

حسینی همدانی اضافه کرد: امروز استان البرز و شهرستان کرج با کمبود فضاهای فرهنگی فاخر مواجه است و باید این قبیل مکان‌ها در اختیار فعالیت‌های فرهنگی قرار گیرد.

وی تاکید کرد: تخلیه این مکان‌ها باید بیش از پیش برای مردم منفعت داشته باشد چرا که بارها کاستی‌های فرهنگی استان البرز را تذکر داده ام.

دستگاه‌های اجرایی همسو با شهرداری در مسیر توسعه فضای فرهنگی اقدام کنند

امام جمعه کرج گفت: از دستگاه‌های اجرایی انتظار می‌رود در توسعه فضاهای فرهنگی به شهرداری کرج کمک کنند تا کاستی ها در این بخش مرتفع شود.

آیت الله حسینی همدانی با تسلیت فرا رسیدن ۲۵ محرم الحرام سالروز شهادت حضرت امام سجاد (ع) به درس‌های علمی، اخلاقی، صبر و استقامت آن امام همام اشاره کرد و گفت: امروز ما همان راه، راهبرد و مقاومت امام سجاد (ع) در پیش داریم.

وی تاکید کرد: در زمان حاضر در کنار جهاد علمی و فرهنگی باید بسط اخلاقی و تدبر در قرآن را در جامعه گسترش دهیم که در این میان مساجد باید محور و پرچمدار باشند.

امام جمعه کرج گفت : احیای فرهنگ اهل بیت (ع) لازمه زندگی امروزی است و باید کرسی های قرآنی در مساجد تشکیل شود تا فضای تاریک ناهنجاری ها با تمسک به قرآن و اهل بیت (ع) از بین برود.

نماینده ولی فقیه در استان البرز ادامه داد: متولیان مساجد باید برای قشرهای مختلف مردم و خانواده ها برنامه های مناسب داشته باشند و این فضاهای نورانی به محل اجتماع مردمی تبدیل شود.

وی تاکید کرد: جذب کودکان ، نوجوانان و جوانان به فضای معنوی مساجد از ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی پیشگیری می کند ضمن آنکه باید فضای مساجد را شاداب و سالم نگه داشت که این از وظایف متولیان مساجد است .

خطیب جمعه کرج به یکی دیگر از درس‌های معنوی امام سجاد (ع) در عرصه مقاومت اشاره کرد و گفت : آن امام همام در ایام شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) ، دوران سخت اسارت را با عزت و شجاعت سپری کردند.

وی اقدام افتخار آفرین دریادلان ناوگروه ۸۶ ارتش را نمونه ای از شجاعت و مقاومت فرزندان ایران زمین برشمرد و گفت: امروز میوه های مقاومت در جهان خودنمایی می کند چرا که این مقاومت از دوران حکومت رسول خدا (ع) در شعب ابی طالب (ع) و عاشورای حسینی ریشه دارد.

آیت الله حسینی همدانی گفت: مقاومت اسلامی از لبنان ، سوریه ، عراق تا کشمیر ریشه دوانده و با الگو از عاشورای حسینی دامنه آن در حال گسترش است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز تاکید کرد: مقاومت و جهاد اسلامی سبب ضعف و نابودی رژیم غاصب اسرائیل شده و صهیونیست ها در نبرد ۳۳ روزه در مقابل مقاومت لبنان شکست خوردند.

وی با تبریک فرا رسیدن ۲۶ مرداد ماه سالروز بازگشت آزادگان به مهین اسلامی گفت : آزادگان ایرانی نیز در دوران اسارت با روحیه معنوی خود بر سختی های اسارت غلبه کردند و به اسوه های صبر و استقامت تبدیل شدند.

امام جمعه کرج افزود: این عزیزان سخت ترین شکنجه ها در زندان های صدام را تحمل کردند و هرکدام به سفیری برای ایران و انقلاب اسلامی تبدیل شدند.

ارزش‌های اخلاقی

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به سیره الهی حضرت امام سجاد (ع) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و درس های دینی ائمه (ع) در خصوص فضائل اخلاقی و انسانی، اضافه کرد: امروز دنیای غرب از ارزش‌های دینی، انسانی و اخلاقی فاصله گرفته و به دامان فساد و فحشا سوق داده شده است.

وی ادامه داد: همانطور که در دوران بنی امیه معادلات فرهنگی و سیاسی جامعه تغییر کرد، امروز نیز دنیای غرب فضای شهوانی و حیوانی روی آورده است که باید با الگوبرداری از سیره و روش ائمه اطهار (ع) در مقابل این فرهنگ مبتذل غربی ایستاد.

امام جمعه کرج گفت : حکومت‌های استکباری و فاسد دنیا، مسیر را بر غفلت زدایی می بندند و دوست دارند فحشا گسترش داشته باشد تا انسان روز به روز از خداوند فاصله بگیرد و بر خلاف فطرت انسانی حرکت کند.

وی ادامه داد: امروز آمریکای جنایتکار به عنوان طاغوت اعظم، بزرگترین فراهم کننده بی بندوباری در جهان است؛ بیش از ۳۰ میلیون وب سایت مستهجن دارند که باید در مقابل این روش‌های شیطانی اقدامات موثر فرهنگی و دینی در جامعه اسلامی ترویج داد.

ضرورت صرفه جویی در مصرف آب و برق

آیت الله حسینی همدانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اوج گرما و برخی مشکلات در بخش انرژی و آب از مردم خواست در مصرف برق و آب صرفه جویی کنند تا فصل گرما با کمترین مشکل پشت سرگذاشته شود.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید