دسته‌ها
اقتصادی

وعده سازمان هواپیمایی در تعلیق مجوز «علی‌ بابا» هنوز محقق نشده است

در حالی که روز گذشته معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی از تعلیق مجوز مجموعه خدمات مسافرت هوایی و گردشگری علی بابا (alibaba_travels@) به علت گرانفروشی خبر داده بود، اما این سایت کماکان عرضه بلیت هواپیما برای روزها و ماه‌های آینده را انجام می‌دهد.

وعده سازمان هواپیمایی در تعلیق مجوز «علی‌ بابا» هنوز محقق نشده است

به گزارش خبرنگار اقتصادی علاقمندان به حاج منصور ارضی، روز گذشته بود که حسن خوشخو، ‌معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری از تعلیق مجوز مجموعه خدمات مسافرت هوایی و گردشگری علی بابا (alibaba_travels@) خبر داد. وی روز گذشته گفت که «امروز مجوز مجموعه خدمات مسافرت هوایی و گردشگری سفرهای علی بابا به علت بی توجهی به تذکرات و ادامه روند گرانفروشی تعلیق شد». پس از این خبر، مخاطبان علاقمندان به حاج منصور ارضی در تماس با خبرگزاری، اعلام کردند که هنوز در سایت علی‌ بابا امکان تهیه بلیت هواپیما وجود دارد. در این راستا علاقمندان به حاج منصور ارضی، شب گذشته موضوع را مجددا از معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری پیگیری کرد؛ حسن خوشخو در این‌باره به فارس گفت که نامه تعلیق مجوز از سوی سازمان هواپیمایی کشوری برای بستن دسترسی علی بابا به شرکت های هواپیمایی ساعت 17 امروز (22 خرداد) ابلاغ شده است‌، با توجه به ابلاغ نامه در بعد از ظهر امروز، شرکت های هواپیمایی روز آینده دسترسی علی بابا به پروازهایشان را قطع می‌کنند. اما امروز هم تا لحظه انتشار این خبر، سایت علی بابا فروش بلیت پروازها را متوقف نکرده است و عرضه بلیت هواپیما در این سایت ادامه دارد.  

  اردیبهشت امسال بود که شورای عالی هواپیمایی در پیشنهادی به ستاد تنظیم بازار خواستار تصویب افزایش قیمت بلیت هواپیما در پروازهای داخلی با توجه به افزایش هزینه شرکت‌های هواپیمایی شده بود که ستاد تنظیم بازار با افزایش متوسط ۲۹ درصدی قیمت بلیت پروازهای داخلی موافقت کرد. پس از آن برخی شرکت های هواپیمایی (10 شرکت) و دفاتر و سایت‌های فروش بلیت هواپیما به دلیل عرضه بلیت خارج از نرخنامه مصوب از سوی سازمان هواپیمایی کشوری جریمه شدند. قیمت مصوب بلیت پروازهای داخلی را می‌توانید اینجا      ببینید. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید