دسته‌ها
اخبار دانش و فناوری

همکاری فولکس واگن و شریک کرمان‌موتور به تولید این شاسی‌بلند جذاب انجامید /عکس

فولکس‌واگن رسماً SUV کوپه کامپکت و الکتریکی جدید خود را با نام ID.UNYX معرفی کرد. این خودرو اولین محصول الکتریکی تولید شده توسط فولکس‌واگن Anhui است.

همکاری فولکس واگن و شریک کرمان‌موتور به تولید این شاسی‌بلند جذاب انجامید /عکس

امیرمسعود عابدین_ ‌فولکس‌واگن Anhui در سال ۲۰۱۷ به‌عنوان اولین سرمایه‌گذاری مشترک خودروهای انرژی جدید فولکس‌واگن و سومین جوینت ونچر خودرویی این شرکت در چین تأسیس شد. این یک سرمایه‌گذاری مشترک ۵۰-۵۰ بین فولکس‌واگن و گروه خودروسازی آنهویی جیانگ‌هوای (JAC) بود. بعداً فولکس‌واگن کنترل این جوینت ونچر را به دست گرفت و اکنون ۷۵ درصد از سهام آن را در اختیار دارد. خودروسازی جک یا JAC یکی از شرکای کرمان موتور به‌حساب می‌آید.

پیش از این در نمایشگاه خودرو پکن ۲۰۲۴، فولکس‌واگن ID.UNYX برای اولین بار به نمایش درآمد. فولکس‌واگن ID.UNYX که به‌عنوان یک SUV جمع‌وجور شناخته می‌شود، دارای ابعاد ۴۶۶۳/۱۸۶۰/۱۶۱۰ میلی‌متر با فاصله بین دو محور ۲۷۶۶ میلی‌متر است.

در آن زمان، فولکس‌واگن همچنین یک سری خودروی الکتریکی هوشمند جدید به نام ID.UX را معرفی کرد که ID.UNYX اولین مدل این سری است. در آینده، تمامی خودروهای جدید این سری از لوگوی طلایی برند فولکس‌واگن بهره خواهند برد. تا سال ۲۰۲۷، فولکس‌واگن قصد دارد پنج خودروی هوشمند الکتریکی خالص را تحت این سری عرضه کند.

دیدگاهتان را بنویسید