دسته‌ها
بین الملل

هشدار فرمانده ارتش هلند نسبت به درگیری احتمالی با روسیه

فرمانده ارتش هلند، از اعضای ائتلاف ناتو تحت رهبری آمریکا روز شنبه از نیروهای مسلح این کشور و مردم خواسته برای درگیری احتمالی با روسیه آماده شوند.

هشدار فرمانده ارتش هلند نسبت به درگیری احتمالی با روسیه

به گزارش گروه بین‌الملل علاقمندان به حاج منصور ارضی، فرمانده ارتش هلند روز شنبه از نیروهای مسلح این کشور خواست برای درگیری احتمالی با روسیه آماده شوند.

به نوشته وبگاه «یورو ریپورتر»، ژنرال «مارتین وینن»، فرمانده ارتش هلند با صدور هشدار جدی از  نظامیان این کشور خواست برای درگیری احتمالی با روسیه آماده شوند.

ژنرال وینن بر لزوم آمادگی جامعه هلند برای هر گونه تشدید درگیری  احتمالی تاکید کرد.

هلند از جمله اعضای ناتو و حامیان اوکراین در جنگ با مسکو است. دولت هلند اخیرا اعلام کرد که در حال تدارک و هماهنگ‌سازی تحویل ۱۸ فروند جنگنده «اف-۱۶» به اوکراین به منظور تقویت ارتش این کشور در جنگ با روسیه است.

«مارک روته»، نخست وزیر هلند با انتشار پستی در شبکه اجتماعی «ایکس» نوشت:«به زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین اطلاع دادم که دولت ما تصمیم به تدارک تحویل یک محموله اولیه متشکل از ۱۸ فروند جنگنده اف-۱۶ به اوکراین را دارد.»

نخست وزیر هلند ادامه داد:«تحویل جنگنده‌های اف-16 به اوکراین یکی از مهم‌ترین عناصر توافقات حاصل شده بر سر پشتیبانی نظامی از کی‌یف است.»

فرمانده ارتش هلند با ابراز نگرانی از وضعیت درحال تحول ژئوپلیتیک در اروپا و تنش‌های فزاینده با روسیه اظهار داشت: «این مسئولیت ماست که اطمینان حاصل کنیمه کل جامعه برای هر سناریو آماده شده است، به ویژه در شرایط فعلی که روابط با روسیه تیره است.»

ژنرال وینن به نیاز به آمادگی‌های همه جانبه از جمله آمادگی نظامی و اقدامات دفاع مدنی تاکید کرد.

 پایان پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید