دسته‌ها
استانها

هشتمین جشنواره ملی گرافیک رضوی برگزار می‌شود

قائم‌مقام بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) از برگزاری هشتمین دوره جشنواره ملی گرافیک رضوی خبرداد و گفت: جشنواره رضوی بعد از جشنواره انقلاب اسلامی، عمومی‌ترین جشنواره محسوب می‌شود.

هشتمین جشنواره ملی گرافیک رضوی برگزار می‌شود

به گزارش علاقمندان به حاج منصور ارضی از قم، حجت‌الاسلام محمدجواد قاسم‌پور قائم‌مقام بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) در نشست خبری که ظهر امروز در سالن جلسات کانون هنر شیعی برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: امسال بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) را تجربه می‌کنیم و با قاطعیت می‌توانم بگویم که جشنواره رضوی بعد از جشنواره انقلاب اسلامی؛ عمومی‌ترین جشنواره محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: این جشنواره اتفاق بسیار بابرکتی بوده که برای ترویج فرهنگ و سیره اهل‌بیت(ع) در این ۲۰ سال در گوشه‌گوشه کشور برگزار شده است.

قائم‌مقام بنیاد بین‌المللی امام‌ رضا(ع) تصریح کرد: در سنوات گذاشته این بنیاد  با ۲ تجربه متفاوت در برگزاری جشنواره روبه‌رو بوده است؛ برخی از جشنواره‌ها در یک استان پایداری داشته است اما برخی جشنواره‌ها چرخشی بوده و در استان‌های مختلف برگزار شده است.

قاسم‌پور در پایان خاطرنشان کرد: ما در طرح تحولی که امسال برنامه‌ریزی ‌کردیم؛ قرار است جشنواره‌ها طی ۴ سال متوالی در یک استان برگزار شود و جشنواره گرافیک رضوی نیز به مدت ۴ سال در قم برگزار خواهد شد.

در ادامه این نشست مسعود نجابتی دبیرکل جشنواره گرافیک رضوی بیان کرد: شورای سیاست‌گذاری بنیاد امسال شهر قم را برای فعالیت بخش گرافیک انتخاب کردند؛ این نشان‌دهنده این است که ظرفیت تجسمی استان قم بسیار بالا و زبان‌زد است.

وی افزود: سال‌های گذشته برنامه اینطور بوده است که صرفا آثار در قالب پوستر اجازه حضور در این جشنواره را داشتند اما امسال تصمیم گرفتیم خط فعالیت‌ها را تغییر دهیم و فقط به پوستر بسنده نکنیم.

دبیرکل جشنواره در ادامه عنوان کرد: آثار تولید شده شرکت‌کنندگان تبدیل به محصول خواهد شد و در عرصه‌های مختلف مانند اکران شهری استفاده می‌شود.

نجابتی در پایان مطرح کرد: پرچم، کتیبه، تصویرسازی و کارتن یا طنز ترسیمی بخش‌های این جشنواره خواهند بود.

سید مهدی حسینی دبیر اجرایی جشنواره امام‌ رضا(ع) در این نشست گفت: این دوره جشنواره تفاوت بسیاری با دوره‌های قبلی دارد. امسال برای اینکه بهتر بتوانیم از ظرفیت این ۴ رشته استفاده کنیم قرار شد ۴ کارگاه در ۴ منطقه کشور برگزار کنیم.

وی افزود: کارگاه پوستر از ۳ الی ۵ اسفندماه در قم، کارگاه تصویرسازی از ۱۰ الی ۱۲ اسفندماه در تهران به میزبانی هیات هنر، کارگاه پرچم و کتیبه در مشهد مقدس از ۵ الی ۸ اردیبهشت، کارتن و کاریکاتور نیز به میزبانی کرمانشاه در تاریخ ۷ و ۸ اردیبهشت برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی جشنواره گرافیک رضوی تصریح کرد: مهلت ارسال آثار تا ۱۲ اردیبهشت‌ماه خواهد بود و این آثار از طریق تارنمای مجازی مربوطه دریافت خواهد شد.

حسینی در پایان گفت: به محض پایان زمان دریافت آثار، داوری‌‌ها شروع خواهد شد و طبق برنامه‌ریزی قرارشده است که در هر بخش یک اختتامیه در استان مربوطه داشته باشیم و در پایان اختتامیه نهایی در خردادماه به میزبانی مشهد مقدس برگزار می‌شود.

پایان پیام/۷۸۰۳۰

دیدگاهتان را بنویسید