دسته‌ها
استانها

موکب حرم حضرت معصومه(س) در مسیر نجف به کربلا برپا می‌شود

رئیس ستاد آیین‌های فاطمی حرم حضرت معصومه(س) از برپایی موکب این آستان مقدس در مسیر پیاده‌روی نجف به کربلا خبرداد و گفت: تیم‌های فنی مهندسی از ماه‌های قبل در موکب مستقر شده‌اند تا زیرساخت‌های خدمت‌رسانی به زائران را فراهم کنند و دیگر تیم‌ها نیز به زودی اعزام خواهند شد.

موکب حرم حضرت معصومه(س) در مسیر نجف به کربلا برپا می‌شود

به گزارش علاقمندان به حاج منصور ارضی از قم، هادی محمودنژاد رئیس ستاد آیین‌های فاطمی و مدیر موکب حرم مطهر حضرت معصومه(س) در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به برپایی این موکب در عمود 1080 مسیر نجف به کربلا اظهار کرد: هرچند میزبان این مراسم عظیم کشور و مردم عزیز عراق هستند اما موکب حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها مانند سال‌های گذشته در حال برنامه‌ریزی و آماده‌سازی زیرساخت‌ها برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی است. وی با بیان اینکه همچون سال‌های گذشته خدمات رفاهی، فرهنگی و خدماتی برای رفاه حال زائران اربعین حسینی برنامه ریزی شده است، افزود: اقامه نماز جماعت و برگزاری مراسم دعا و عزاداری، اسکان و اطعام زائران، شست‌وشوی لباس، ارائه خدمات درمانی، تعمیر کیف، کفش، عینک، چرخ و کالسکه، خدمات خیاطی، ایستگاه‌های صلواتی، اینترنت رایگان، ارتباط رسانه‌ای،‌ تماس اینترنتی، پخت و توزیع کیک و نان، پخش آب معدنی و اهدای بسته‌های فرهنگی بخشی از خدمات موکب حرم مطهر بانوی کرامت خواهد بود. مدیر موکب حرم مطهر حضرت معصومه(س) با اشاره به ارائه خدمات فرهنگی، خدمات ویژه کودکان و نوجوانان و برگزاری ویژه برنامه‌های عزاداری در موکب حرم مطهر ابراز کرد: با توجه به جایگاه آستان مقدس که حرم یک بانو است خدمات ویژه بانوان در این موکب در اولویت خواهد بود.

وی با بیان اینکه ازماه‌ها قبل برنامه‌ریزی برای برپایی موکب آغاز شده و خادمان در حال آماده‌سازی زیرساخت‌ها و مقدمات موکب هستند، افزود: تیم‌های فنی مهندسی موکب حرم مطهر بانوی کرامت هم اکنون در کشور عراق مستقر هستند و خادمان بخش‌های فضاسازی و تدارکات نیز به تدریج اعزام خواهند شد. محمودنژاد با اشاره به مردمی بودن موکب آستان مقدس بر مشارکت اصحاب رسانه در جمع‌آوری نذورات و مشارکت در برپایی موکب حرم مطهر حضرت معصومه(س) تاکید کرد و گفت: افرادی که قصد مشارکت ریالی و ارزی و یا هدایای غیرنقدی دارند می توانند با مراجعه به دفاتر هدایا و نذورات حرم مطهر در برپایی هرچه با شکوه‌تر موکب مشارکت کنند و در این ثواب عظیم شریک باشند. وی با توجه به پیش بینی افزایش حضور زائران اربعین و استقبال بیش از پیش مردم از خدمات ارائه شده در این موکب، خاطرنشان کرد: تدابیر ویژه‌ای در حال اتخاذ و برنامه‌ریزی است تا بتوانیم با توجه به گرمای شدید هوا خدمات موکب را گسترش دهیم و زائران بیشتری را پذیرا باشیم تا این حرکت عظیم زمینه‌ساز ظهور حضرت بقیه الله باشد. پایان پیام/78023

دیدگاهتان را بنویسید