دسته‌ها
تعلیم و تربیت

معماری مدرسه شبانه روزی بلاویستا

معماری و ساخت این مدرسه، یک جنبه مهم اجتماعی دارد و آن این است که دانشجویان فنی، دانش آموزان آینده مدرسه، جوامع محلی و حتی زنان روستا در ساخت و ساز و ایجاد ساختمان مدرسه نقش جدی داشته اند، و این پروژه به شکل مشارکتی و با در نظر گرفتن جنبه‌های فنی و آکادمیک، اجتماعی، و فرهنگی انجام پذیرفته است. رضا درخشان

معماری مدرسه شبانه روزی بلاویستا

رضا درخشان

مدرسه شبانه روزی بلاویستا، به عنوان فاز تکمیلی پردیس کشاورزی این روستا، در روستای کوچک بلاویستا در ارتفاعات بولیوی و در نزدیکی کوچابامبا واقع شده است. طراحی معماری این مدرسه، توسط معماران شرکت CODE، و عملیات ساخت آن نیز توسط تیم اجرایی دانشجویان فنی دانشگاه TU برلین، متشکل از 40 دانشجو تحت نظارت پروفسور پاسل، با همکاری دانشجویان و دانش آموزان منطقه، و زنان محلی، در سال 2014 در کشور بولیوی انجام شد.

CODE در یک همکاری بین المللی با بنیاد جهانی بنیاد کریستو ویو بولیوی که بر روی کاهش فقر در آمریکای لاتین کار می کند، ساختمان مدرسه را در یک فرآیند دو ساله توسعه داده و اجرا کرده است.

این مرکز، چشم اندازی را برای بچه ها و خانواده های نیازمند منطقه و حمایتهای اجتماعی و فرهنگی آنان در بولیوی فراهم می کند که فراتر از سطح معیشتی کشاورزی است. مدرسه ای که به بچه های خانواده های نیازمند امید برای آینده می دهد و به عنوان مرکز نوآوری و توسعه حرفه ای عمل می کند.

از آنجایی که پروژه مبتنی بر رویکردی یکپارچه به معماری، و به شکل ساخت مشارکتی تعریف شده است، عوامل مربوطه شامل محصول معماری و فرآیند چندلایه ایجاد آن، با در نظر گرفتن جنبه‌های فنی، اجتماعی، فرهنگی و آکادمیک صورت پذیرفته است. پروژه به شکل ساخت مشارکتی، با در نظر گرفتن جنبه‌های فنی، اجتماعی، فرهنگی و آکادمیک صورت پذیرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید