دسته‌ها
استانها

فرماندار ویژه لارستان: در مقابل صبوری مردم بیرم تعظیم می‌کنم

فرماندار ویژه لارستان در جمع مردم شهر بیرم که پس از میز خدمت مدیران لارستان در مصلای این شهر برگزار شد، گفت: در مقابل صبر و حوصله مردم با فرهنگ بیرم و احترامی که نسبت به ما دارند سر تعظیم فرود می آوریم.

فرماندار ویژه لارستان: در مقابل صبوری مردم بیرم تعظیم می‌کنم

به گزارش علاقمندان به حاج منصور ارضی از لارستان، داریوش دهقان در جمع مردم بیرم اظهار داشت: بیشتر اوقات به دنبال این می گردیم که خداوند دست ما را بگیرد، اما غافل از این هستیم که دستی که جلوی ما دراز می شود، دست خداست؛ بنابراین دست خدا را پس نزنیم، آن را به عنوان نعمتی بزرگ بدانیم و خسته نشویم و هر چه مراجعه کننده به سراغ ما آمد از خدا بخواهیم بیشتر بیاید. 

وی افزود: ما خاطرات خوبی از مردم بیرم داریم، مردم اینجا مردم فهمیده، مهمان نواز و مطالبه گر هستند و وقتی مردم مطالبه گر باشند یعنی مردم زنده ای هستند. 

فرماندار ویژه لارستان عنوان کرد: از زمان سیل بیرم تاکنون، نزدیک به 250 میلیارد تومان پروژه های عمرانی در حوزه های مختلف برای بخش بیرم تعریف شده و شروع به کار کردیم که حدود 161 میلیارد تومان آن محقق و کار شده است و امیدواریم مابقی آن هم در سال جدید محقق شود. 

دهقان اضافه کرد: قطعا پروژه های جدیدی را در حوزه های بهسازی و جاده سازی مصوب خواهیم کرد و کار را به حول قوه الهی ادامه خواهیم داد. 

فرماندار ویژه لارستان در مورد مشکل آب بیرم گفت: منابع آبی در بیرم، هم از لحاظ کمی و هم کیفی تعریفی ندارد، بنابراین باید از جاهای دیگر آب بیاوریم که امنیت آینده بیرم هم از نظر صنعت و هم شرب تامین شود.

دهقان اعلام کرد: در حال حاضر، یک حلقه چاه آبفای روستایی و دو حلقه چاه کشاورزی در مدار قرار دارند که نشان می دهد آب از نظر کمی در سطح پایینی قرار دارد؛ در همین راستا، نقطه ای را مشخص کرده ایم و چاه آن را برای مناقصه گذاشته ایم که به زودی کار را شروع خواهیم کرد. 

وی در مورد انتقال آب از سد سلمان فارسی اظهار داشت: کارهای مطالعاتی این طرح انجام شده، مطالعات زیست محیطی و پدافند غیرعامل آن صورت گرفته است و در حال حاضر به دنبال اخذ موافقت کمیسیون ماده 23 هستیم. 

فرماندار ویژه لارستان اضافه کرد: اتفاق مهمی که در این زمینه افتاده این است که استاندار فارس می خواهد در سفر دوم رئیس جمهور بودجه این کار را به عنوان یکی از مصوبات سفر دوم و از مسئولیت اجتماعی نفت بگذارد؛ این کار عالی است و می توان روی این پروژه حساب کرد. 

دهقان خاطرنشان کرد: تمام تلاش مان را می کنیم که برای تامین آب بیرم هم از آب شیرین کن، هم چاهی که وارد مدار می کنیم و هم از آب سد سلمان فارسی و خلیج فارس حداقل تا سال 1404 استفاده کنیم. 

وی در مورد راه بیرم گفت: مشکل مربوط به راه که مطرح شده کاملا حق با مردم است و اصلا برای ما قابل توجیه نیست که بگوییم تا مرزهای لامرد به بیرم راه ها چهار بانده و روشنایی شده است، اما در بیرم باید آنقدر احتیاط کرد که چطور ماشین ها از کنار هم رد شوند.

فرماندار ویژه لارستان ادامه داد: با این وجود ما بیکار ننشسته ایم و تل تله هایی که وجود دارد را با مبلغ 33 میلیارد تومان به مناقصه گذاشته ایم و امیدواریم که یک پیمانکار قوی برنده شود. 

نماینده عالی دولت در لارستان اذعان کرد: مجوز 30 نقطه را برای شهرستان گرفته ایم، اگر دهیاران برای برق کمک کنند، حتما یک روشنایی در لاورستان خواهیم زد. 

وی تاکید کرد: در مورد تامین سیمان برای خانه های آسیب دیده از سیل بیرم، در یک ماه آینده هزار تن سیمان را به بخش بیرم خواهند داد و این را مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس قول مساعد را به ما داده است و من هم پیگیر این کار هستم. 

فرماندار ویژه لارستان اظهار داشت: با پیگیری های نماینده محترم مجلس، اتفاق مهمی در بیرم در زمینه چاه گاز افتاده است که این کار قطعا تاثیر زیادی روی چهره بیرم خواهد گذاشت. 

دهقان تصریح کرد: هیچ کدام از بخش های لارستان اداره گاز ندارند، اما اداره گاز در بیرم در حال مستقل شدن است، همچنین مجوز اولیه هلال احمر برای بیرم نیز داده شده است و در حال پیگیری حل زمین مربوط به آن هستیم. 

او در مورد دستگاه سی تی اسکن بیمارستان بیرم گفت: بارها از اینکه یک مریض را 160 کیلومتر برای سی تی اسکن از بیرم به لار می آوردید و دوباره برگردانید، خجالت کشیدم.

فرماندار ویژه لارستان بیان کرد: اگر از نظر اقتصادی بررسی کنیم درآمد بیمارستان بیرم پایین است و توجیه اقتصادی ندارد، اما اگر از نظر خدماتی و رفاهی نگاه کنیم بیمارستان بیرم باید سی تی اسکن داشته باشد. 

دهقان در پایان اظهار داشت: در مقابل صبر و حوصله مردم بیرم و احترامی که نسبت به ما دارند سر تعظیم فرود می آوریم.

پایان پیام/خ

دیدگاهتان را بنویسید