دسته‌ها
استانها

رونمایی از پوستر هفته کتاب در منزل صاحب “شکوه الوند”

از پوستر هفته کتاب نهاد کتابخانه‌های عمومی در منزل علی جهانپور نویسنده برجسته همدانی و صاحب اثر “شکوه الوند” رونمایی شد.

به گزارش علاقمندان به حاج منصور ارضی از همدان، ظهر امروز آیین رونمایی از پوستر هفته کتاب نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در منزل شخصی علی‌ جهانپور نویسنده همدانی با حضور متولیان حوزه کتاب برگزار شد.  نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در این نشست اظهار کرد: همدان در طول تاریخ آسمانش پرستاره بوده و هست و فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با جمعی از مردم و مسئولان استان نیز بر همین نکته تأکید می‌کند. حمیدرضا حاجی‌بابایی با بیان اینکه علی جهانپور یکی از ستاره‌های آسمان پرستاره همدان است افزود: معرفی گنجینه‌ها کار بسیار بزرگی است که توسط کتابخانه‌های عمومی انجام می‌شود تا جامعه، فرهیختگی علمی و ادبی خود در شهر را نشان دهد و گفتارهای صالح به جای گفتارهای بی‌ریشه و بی حساب کتاب در جامعه نشر و نمو پیدا کند.  وی با تأکید بر اینکه امروز از علی جهانپور به عنوان یک معلم تقدیر می‌شود تصریح کرد: وقتی سخن از معلم می‌شود همه هنرها از جمله نویسندگی، نقاشی، کارگردانی و… را در بر می‌گیرد.

اجرای یک‌هزار و ۳۰۰ برنامه در هفته کتاب مدیرکل کتابخانه‌های عمومی همدان در این آیین اظهار کرد: هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از ۲۳ تا ۳۰ آبان ماه با شعار «آینده خواندنی است» برگزار خواهد شد که اجرای یک‌هزار و ۳۰۰ برنامه فرهنگی در کتابخانه‌های استان در نظر گرفته شده است. عاطفه زارعی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های اصلی هفته کتاب در استان قدرشناسی از نویسندگان بومی است افزود: به همین منظور برای آشنایی بیشتر جامعه و قدردانی از زحمات نویسندگان رونمایی از پوستر هفته کتاب نهاد کتابخانه‌های عمومی در منزل نویسنده بومی همدانی برگزار شد. وی تأکید کرد: با توجه به شعار امسال یعنی “آینده خواندنی است” کتابخانه‌های عمومی به صورت ویژه بر روی کودکان و نوجوانان تمرکز کرده و برنامه‌های مختلفی به همین منظور پیش بینی شده است. کتاب‌های نویسنده مانند فرزندانش هستند نویسنده کتاب شکوه الوند نیز در این آیین اظهار کرد: قلم بسیار مقدس است و قرآن مجید در بسیاری از آیات به قلم و اهمیت آن تأکید و نگاه‌ها را به آن معطوف کرده است. علی جهانپور با بیان اینکه ۴۷ سال به کار تدریس اشتغال داشتم افزود: در آن‌‌ دوران زمان زیادی برای نوشتن نداشتم اما کوهنوردی می‌کردم چون علاقه عجیبی به الوند داشتم به همین منظور موارد را نوشته و نگهداری کردم تا اینکه در زمان جنگ تمام یادداشت‌ها را در حیاط خانه در گودالی چال کردم، مدت زمانی بعد با بمباران خانه ما خراب شد، پس از پایان جنگ فرزندانم را جمع کردم و گفتم در حیاط خانه ما یک گنج هست که همراه با هم آنها را درآوردیم.  وی با بیان اینکه سال ۷۳ بازنشسته شدم و کتاب “شکوه الوند” را بر اساس همان نوشته به چاپ رساندم تصریح کرد: سپس کتاب‌های دیگر را به نگارش درآوردم، معتقدم همه کتاب‌های یک نویسنده حکم فرزندانش را دارند. سیدعلی‌اکبر فامیل‌روحانی، عضو هیأت علمی گروه علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان نیز جهانپور نقاش و کارگردان را علاوه بر جهانپور نویسنده معرفی کرد که آثارش بر روی دیوارهای منزل نقش بسته است. پایان پیام/ ۸۹۰۴۰

دیدگاهتان را بنویسید