دسته‌ها
زندگی

خبر خوب| امام حسین (ع) همه را در هم می‌خرد!

تمام اعمالم را رد کردند. پرسیدند دیگر چه داری؟ گفتم کربلا زیاد رفته‌ام. بدون اینکه چیزی بپرسند، نوشتند. گفتم چرا اینجا ایراد نمی‌گیرید؟ گفتند آشیخ! ساکت باش! ما در کار امام حسین (ع) مأمور به تحقیق نیستیم. ظاهر عمل را قبول می‌کنیم.

خبر خوب| امام حسین (ع) همه را در هم می‌خرد!

گروه خبر خوب: دیروز اربعین حسینی بود. آنهایی که نتوانسته بودند امسال زائر کربلا شوند و زیارت اربعین را در جوار ضریح مولایشان امام حسین علیه‌السلام بخوانند، دیروز میان خیل عاشقان ایشان در سراسر ایران، پیاده‌روی جاماندگان اربعین را برگزار کردند.

پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در سراسر ایران برگزار شد آبادان، اراک، آق‌قلا، بوشهر، کرمان، تهران، بیرجند، گچساران و… دست روی هر شهر دیگری هم در ایران بگذارید، دیروز خیابان‌هایش شاهد عزاداری چهلمین روز شهادت سیدالشهدا و پیاده‌روی اربعین بوده است. جاماندگانی که به واقع جامانده نیستند! به بیان بزرگان ما، جامانده کسی است که دلش هم حال و هوای زیارت ندارد، نه آنها که در فراق کربلا و در غم مظلومیت امام غریب‌شان می‌سوزند…  

پیاده‌روی اربعین، اجتماع انسان‌های آزاده و حق‌طلب با پیاده‌روی اربعین، دنیای آرمانی بعد از ظهور را تجربه کردید امام جمعهٔ نجف گفته «امسال از بیش از ۱۰۰ کشور دنیا در پیاده‌روی اربعین شرکت کردند.» و عتبهٔ عباسیه تعداد کل زائران اربعین امسال را ۲۲ میلیون و ۱۹ هزار و ۱۴۶ نفر اعلام کرد. اصلاً پیاده‌روی اربعین حسینی معجزهٔ قرن است. میلیون‌ها نفر طی کمتر از یک ماه از هر نقطهٔ دنیا می‌آیند و تمام سختی راه و کمبود امکانات و سرما و گرما را به جان می‌خرند تا در شهر کوچکی به نام کربلا عزاداری کنند. مردم عراق هم از تمام داشته‌هایشان می‌گذرند تا از این زائران پذیرایی کنند و صحنه‌های عجیبی را رقم می‌زنند که حتماً خودتان نمونه‌هایش را از نزدیک یا در شبکه‌های اجتماعی دیده‌اید. می‌گویند دنیایی که در پیاده‌روی اربعین تجربه می‌کنیم، تجسمی از دنیای آرمانی بعد از ظهور مولایمان، مهدی موعود (عج) است. وقتی همهٔ مرزها برداشته می‌شود و همه حرف همدیگر را می‌فهمند. چون به زبان امام حسین علیه‌السلام با هم حرف می‌زنند.  

دیدگاهتان را بنویسید