دسته‌ها
سیاسی

حیاط دولت | از عدم استقبال از کالابرگ تا رسیدگی به اعتراضات رتبه‌بندی معلمان

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه امروز هیات وزیران با حضور در در حیاط دولت به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

حیاط دولت | از عدم استقبال از کالابرگ تا رسیدگی به اعتراضات رتبه‌بندی معلمان

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی علاقمندان به حاج منصور ارضی،‌ اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه 14 تیر 1402 ) هیات وزیران با حضور در در حیاط دولت به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند. اسلامی: روابط ما با آژانس بر مبنای پادمان و NPT است محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی صبح امروز (چهارشنبه 14 تیر) در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: روابط ما با آژانس بر مبنای پادمان و NPT است نه یک کلمه بیشتر نه یک کلمه کمتر است. (جزئیات بیشتر)  

  امیر آشتیانی: تسلیحات پدافندی به سامانه‌های جدید تجهیز می‌شوند امیر محمدرضا آشتیانی صبح امروز (چهارشنبه، 14 تیرماه) در حاشیه برگزاری هیات دولت گفت: ما از حیث فناوری ساخت هواپیما در جایگاه بسیار خوبی هستیم. وزیر دفاع افزود: اگر به هواپیمای شکاری یا تجاری احساس نیاز شود حتما تا آنجایی که خودمان بتوانیم تولید کنیم کار را دنبال می‌کنیم. البته اگر لازم باشد خریدی صورت بگیرد آن هم ضوابط و شرایطی دارد که پیگیری می شود. وزیر دفاع در پاسخ به این سوال که آیا ناوشکن دنا ۲ به موشک‌های هایپرسونیک مجهز شده است، بیان کرد: سعی می‌کنیم همه تسلیحات در حوزه‌های پدافندی و پدافند هوایی به سامانه های جدید و به روز تجهیز شود.  وی در رابطه با تاریخ رونمایی دنا هم اعلام کرد که در آینده در این خصوص اطلاع رسانی خواهد شد.(جزئیات بیشتر)  

  ضرغامی: از ابتدای دولت تاکنون ۳۰ اثر تاریخی به کشور برگشته است عزت‌الله ضرغامی پس از جلسه هیات دولت از بازگشت 30 اثر تاریخی به کشور از ابتدای دولت فعلی خبر داد و گفت: در همین راستا مجسمه سرباز هخامنشی به کشور برگشت. وی ادامه افزود: علی رغم اغتشاشات سال گذشته که تاثیر بر روی گردشگری دارد مقایسه آماری دو ماه ابتدای سال با دوماهه ابتدای سال گذشته افزایش 55 درصدی را نشان می‌دهد. وزیر میراث فرهنگی و گردشگری بیان کرد: برخی کشورهای اروپایی از جمله فرانسه اعلام کردند که گردشگر به ایران نیاید، اما فرانسوی ها گرفتار این مساله شدند و مصداق «مکرو مکرالله» خود مکرون است و کشورشان در آشوب مطلق و آتش سوزی و غارت است. ضرغامی گفت: من فکر می‌کنم با درک صحیحی که مسوولان و همه مردم نسبت به اهمیت گردشگر دارند و درک درست از وظایف می توانیم با این روند شاهد افزایش گردشگر باشیم.(جزیئات بیشتر)  

  زارع‌پور: گوگل‌پلی و بعضی سرویس‌های پرکاربرد بلاوجه فیلتر شده‌اند عیسی زارع‌پور پس از جلسه هیات دولت به تشریح اقدامات وزارت ارتباطات برای رفع کندی اینترنت پرداخت و گفت: کارگروه رسیدگی به وضعیت کندی اینترنت تشکیل و آغاز به کار کرده است. این ماموریت به مرکز ملی فضای مجازی سپرده شده است. زارع پور تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم مشکلاتی که خارج از حوزه اختیارات وزارت ارتباطات است را حل کنیم. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه برخی سرویس ها و سایت ها مثل گوگل پلی به اعتقاد ما بلاوجه بسته شده است، یادآور شد: مساله فیلترینگ خارج از چارچوب تصمیم گیری دولت است.(جزئیات بیشتر)  

  مرتضوی: استقبال مورد انتظار ما از کالابرگ صورت نگرفته است سید صولت مرتضوی صبح امروز (چهارشنبه 14 تیر) در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت طرح کالابرگ الکترونیکی،گفت: فرایند کاملاً به روال طبیعی ادامه پیدا می‌کند و قرار است تغییراتی بر حسب دستور معاول اول رئیس جمهور به عمل آوریم که در حیطه کارشناسی است تا پس از انجام و تایید مراجع صاحب‌نظر، ابلاغ شود.  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: استقبال از این طرح خیلی مطابق با انتظار ما نبوده است.(جزئیات بیشتر)  

  زاکانی: ۵۰ هزار واحد در مناطق مختلف تهران در حال ساخت است علیرضا زاکانی امروز (چهارشنبه) در حاشیه برگزاری جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره تأخیر در افتتاح خط ۶ متروی پایتخت گفت: خط ۶ افتتاح خواهد شد، زمان دقیق آن توسط کارشناسان محاسبه و اعلام خواهد شد. شهردار تهران درباره آخرین وضعیت امضای تفاهم‌نامه مبنی بر ساخت ۵۵۰ هزار واحد مسکن در پایتخت عنوان کرد: حدود ۵۰ هزار واحد در مناطق مختلف در حال ساخت است.(جزئیات بیشتر)  

    صحرایی: رتبه‌بندی معلمان در مرحله رسیدگی به اعتراضات است رضامراد صحرایی صبح امروز (چهارشنبه، ۱۴ تیرماه) در حاشیه برگزاری هیات دولت گفت: رتبه بندی معلمان در مرحله رسیدگی به اعتراضات است و در سطح مناطق هم کارشان بالا رفته است. وزیر آموزش و پرورش افزود: در رسیدگی به اعتراضات باید یک پله بالاتر بررسی شود. اگر کسی رتبه شهرستانی یک و دو دارد، در مرحله اعتراض، باید استان و سپس کشوری پیگیری شود. کار در حال انجام است و از وعده خودمان عقب نیستیم.(جزئیات بیشتر) پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید