دسته‌ها
استانها

امام جمعه فردیس: ذات اسرائیل بر اساس تجاوز است

امام جمعه فردیس گفت: در حالیکه ذات اسرائیل بر اساس تجاوز است، چطور می‌توان این جنایات را دفاع تلقی کرد؟ تنها راه مقابله با صهیونیسم و استکبار جهانی مقاومت است و با همین مقاومت این راه به پیروزی می‌رسد.

امام جمعه فردیس: ذات اسرائیل بر اساس تجاوز است

به گزارش علاقمندان به حاج منصور ارضی در فردیس، حجت ‌الاسلام سیدابراهیم حسینی، امام جمعه فردیس، ظهر امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی این شهرستان، با اظهار تأسف از جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، اظهار کرد:  همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، این جنگ توسط آمریکا مدیریت می‌شود. حتی سیاست گذاران صهیونیست‌ها در این خصوص گفته‌اند که آمریکا در حال جنگ با فلسطین است.

وی با اشاره به اینکه جنایات اسرائیل در غزه را با عنوان دفاع  مطرح می‌کنند، افزود: در حالیکه ذات اسرائیل بر اساس تجاوز است، چطور می‌توان این جنایات را دفاع تلقی کرد؟  تنها راه مقابله با صهیونیسم و استکبار جهانی مقاومت است و با همین مقاومت این راه به پیروزی می‌رسد. 

لزوم افزایش رضایتمندی مردم 

رئیس شورای فرهنگ عمومی فردیس در بخش دیگری ضمن اشاره به انتخابات آتی مجلس، بر لزوم جذب مشارکت مردم در انتخابات از طریق افزایش سرمایه اجتماعی تاکید کرد و گفت:  افزایش مشارکت مردم تنها از طریق دعوت نیست بلکه افزایش رضایتمندی مردم  از طریق پاسخگویی و ارائه خدمت صادقانه میسر می‌شود و تنها راه افزایش سرمایه اجتماعی همین است. برپایی میز خدمت و پاسخگویی  به مردم در نماز جمعه  باید انجام شود.‌ 

وی همچنین  تقویت روابط‌عمومی‌های ادارات شهرستان را برای گزارش به مردم و بیان اقدامات دولت ضروری دانست و بر لزوم دیدار چهره به چهره مدیران به ویژه مدیران شهری با مردم، بازدید از  از محلات مختلف و بررسی و رفع مشکلات شهری تاکید کرد.‌

وجود دستفروشان و نارضایتی عمومی

حسینی وجود دستفروشان در معابر فردیس را مورد  اعتراض مردم به ویژه  کسبه عنوان کرد و گفت: وجود دستفروشان علاوه بر  مشکلات فرهنگی، سیاسی و امنیتی، نارضایتی شهروندان را به دنبال دارد. شهرداری در اسرع وقت  باید با کمک نهادهای ذیربط نسبت به جمع ‌آوری و ساماندهی دستفروشان اقدام کند تا شاهد افزایش رضایتمندی شهروندان و  ارتقای همبستگی اجتماعی باشیم.

وی در ادامه با بیان اینکه آشنایی مردم با قانون و قانونگرایی اجتماعی باید به یک  افتخار تبدیل شود، افزود: نقطه عطف مدنیت قانونگرایی است  و بسیاری از جرائم به دلیل عدم آگاهی نسبت به قوانین  اتفاق می‌افتد. حضور حقوقدانان، قضات و وکلا در محلات مساجد و غیره برای افزایش دانش حقوقی شهروندان، می‌تواند در پیشگیری از جرائم کمک کند. مجموعه قضائی شهرستان باید به این نکته توجه داشته باشد.

جلوگیری از شلختگی فرهنگی 

رئیس شورای فرهنگ عمومی فردیس، بررسی مسائل فرهنگی و تصمیم گیری در این خصوص را از وظایف این شورا دانست و تاکید کرد: یک شلختگی فرهنگی در شهرستان وجود دارد.‌در حالیکه  برنامه‌های فرهنگی باید با سیاستگذاری فرهنگی باید باشد.تمامی مسائل فرهنگی شهرستان باید در این شورا بررسی شود و از وضعیت فرهنگ عمومی شهرستان آگاه شود. ادارات باید در اجرای برنامه‌های فرهنگی همسویی داشته باشند. 

وی با اشاره به ظرفیت نخبگان علمی، ورزشی، هنری و توانمندی‌های مدیریتی بسیار بالا در شهرستان، بر لزوم شناسایی الگوهای موفق  و استفاده از این ظرفیت‌ها در حل مشکلات شهر تاکید کرد.

حسینی با اشاره به اینکه ما در اصلاح و ارتقای فرهنگ عمومی و تغییر  سبک زندگی  دچار مشکل هستیم، بیان کرد: تصور نکنیم بی‌حجابی‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی در بروز اغتشاشات نقشی ندارد. اینها آب‌های پشت سد بود که سال گذشته  به موج اغتشاش تبدیل شد. باید برای این موارد برنامه ریزی شود.

گفتنی است، در این نشست مصوبات جلسه قبل نیز  بررسی شد و برخی اعضا در خصوص اقدامات انجام شده گزارشاتی ارائه دادند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید