شب بیست و سوم رمضان 1396

صوت ها        

گلچین مراسم شب بیست و سوم- مسجد ارک تهران                          دانلود فایل
صوت کامل سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین میرزامحمدی - شب بیست و سوم                          دانلود فایل
صوت کامل شب بیست و سوم- حاج منصور ارضی                          دانلود فایل
صوت کامل شب بیست و سوم- حاج ابوالفضل بختیاری                          دانلود فایل

ویدئو ها        

                                             

دانلود فایل                        

گلچین مراسم شب بیست و سوم- مسجد ارک تهران


 

بسم رب الحسین

شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان

شب قدر وشب زیارتی ارباب

۲۸خرداد ۱۳۹۶

مسجد ارک تهران

شب قدر است و پای این سفره

هرچه داشتی به من دادی

باز هم با نگاه رحمت خود

فرصت آشتی به من دادی

از همه بیشتر خطا کردم

از همه بیشتر وفا کردی

آبرو بردم و آبرو دادی

آبرو دار اعتنا کردی

چشم پوشیدی و نگاه اصلا

سمت پرونده ام نکردی تو

منِ بد را کنار خوبانت

باز شرمنده ام نکردی تو

جان زهرا دل پُری دارم

آمدم درد و دل کنم با تو

ای خدا وقت معصیت هایم

من خجالت کشیده ام با تو

بار من ریخته است و وقت کم است

عمر من رفت و مرگ نزدیک است

گفتم از مرگ یا امام رضا

خانه ی قبر تنگ و تاریک است

جای آلوده ها هم استغفار

عوض بی نیازها العفو

عوض تک تک گنهکارها

عوض بی نماز ها العفو

رمضان است و یاد انها که

پر کشیدن با نشان حرم

روزه داری ماست وللهِ

زیر دین مدافعان حرم

رمضان است و شیعیان یمن

پای عهد تو رو سفید شدن

دم افطار خانواده ی شان

سر سفره هم شهید شدن

رمضان است و مردم بحرین

سهم شان ظلم نانجیبان شد

دهن روزه نوجوانی گفت

یا حسین و گلوله باران شد

نسل زهرا و نسل مولاییم

در رشادت مراتبی داریم

مشت تذویر باز خواهد شد

پشت داریم صاحبی داریم

امشب از دورِ شیعیان کم کن

شَرِ هر پست و بی وجودی را

ذکر عجل علی ظهور از ما

تو بزن ریشه ی سعودی را

کوری چشم دشمنان علی

خوانده ایم یا علی ولی الله

سجده ی شکر میکنم که هنوز

مانده ام با علی ولی الله

خاک اینجا به ما نمیسازد

طرف کربلا مرا ببرید

لیله القدر اگر که بخشیدی

عرفه کربلا مرا ببرید

مادرش داشت روی سر میزد

بدنش را به پشت می چرخاند

خواهرش دید که سنان آنجا

نیزه را بین مشت می چرخاند

یاد آن مادری که در کوچه

بین نامردمان پناه نداشت

به چه جرمی چرا کتک خورده

بخدا مادرم گناه نداشت

یک زن خسته و چهل نامرد

دوره کردن یاس پر پر را

پیش رو میبرن حیدر را

پشت سر میزنن مادر را


 بیانات حاج منصور ارضی در مناجات شبهای ماه رمضان  1438 هجری قمری مسجد ارک شب بیست و سوم                        

اَعُوذُ بِاللّهِ منَ الشّیطانِ الرَّجیم
بِسْمِ ٱللّهِ ٱلرَّحْمنِ ٱلرَّحِیمِ
الْحَمْدُ للّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ اَلْحَمْدُ لِلّهِ بِجَمیعِ مَحامِدِهِ کُلِّهَا عَلی جَمیعِ نِعَمِهِ کُلِّها
رابطه شبهای قدر و حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها
مقام لیله القدر در قرآن سّراست همانطور که وحی نازل شد "وَمَا أَدْرَاکَ مَا لَیْلَةُ الْقَدْرِ" وقتی رو میکنیم به کلمات گهربار اهل بیت میبینیم که حضرات معصومین بحث لیله القدر را به شکل مشخص تفسیر به حضرت فاطمه سلام الله علیها میکنند. یعنی اگر کسی یک لحظه نوکری این خانم را بکند به اندازه بیش از هشتاد سال برابری میکند "لَیْلَةُ الْقَدْرِ خَیْرٌ مِنْ أَلْفِ شَهْرٍ" حضرت فاطمه سلام الله علیها "یا کَثیرَ الخَیر" است و در سوره کوثر تفسیری دیگر از ایشان شده است. این یک عمر است و یقین بدانید خیلیها نسبت به این مقام عظمای ولایت کلیه فاطمیه هیچ توجهی ندارند "کَالْأَنْعَامِ بَلْ هُمْ أَضَلُّ"(179اعراف) نکته اینجاست انعام روزی خودرا دریافت میکنند،اما بحث روزی نیست بلکه بحث معرفت به فاطمه سلام الله علیها است.
بعضی از من می‌پرسند ای فراز از دعای افتتاح چطور امکان دارد" لا تَزِیدُهُ [یَزِیدُهُ ] کَثْرَةُ الْعَطَاءِ إِلا جُودا وَ کَرَما"خدایى گنجینه هایش نقصان نپذیرد، و بخشش بسیارش جز جود و کرم بر او نیفزاید، چیزی بابخشیدن وعطا کردن نه تنها کم نمی‌شود بلکه زیاد هم می‌شود. لیله القدر هم به این شکل است.
کسی که معرفت به حضرت فاطمه پیدا کند تازه می‌فهمد در لیله القدر چه گفته شده است. در مورد حضرت فاطمه سه آیه نازل شده(سوره کوثر) و سه شب لیله القدر قرار گرفته است، سه جا مقام و قبر حضرت را بیان کرده اند. آن وقت مقام قرب حضرت بعد از خداوند است به همین دلیل ایشان " جَدَّتُنا فاطِمَةُ حُجَّةُ اللَّهِ عَلَیْنا"( سوره جن تفسیر البیان) ائمه حجت الله بر مردم هستند و ایشان حجت خداوند بر ائمه می‌باشند یعنی بعدی نداردلذا در بیان نماز ایشان می‌فرمایند تمام ملائکه ناظر نمازخواندن ایشان بودند و هیچ کسی مثل فاطمه نماز نخواندیک همچین شخصیتی برای دفاع از ولایت کلیه علویه داوطلب می‌شود واصلاً امیرالمومنین نفرمودند برو پشت در! ایشان خودشان می‌روند به پشت در حتی در زمان پیامبر صلی الله علیه و آله ایشان پشت در می‌رفتند، چون صاحب خانه اوست !
 اگر بفهمی امشب صاحب دل شما هم اوست آن وقت دیگر سمت گناه نمی‌روی و فکر گناه هم نمیکنید. کسی می‌تواند شبهای لیله القدرراجبران کند که اصلاً نیت و فکر گناه را نکند. والا نماز و قرآن و یاد قیامت سوره‌های توصیه شده (دخان، روم و عنکبوت) هشدارهای در مورد قیامت داده اند که واقعاً کسانی که از حضرت زهرا دور هستند بیچاره می‌شوند. اگر بدانید فردای قیامت هم به اذن حضرت فاطمه درب بهشت باز می‌شود، درست است که بر روی کارت شناسایی شما نوشته شده ولایت علی علیه السلام اما باید اذن حضرت فاطمه سلام الله علیها باشد.
چگونه عنایات شبهای قدر را حفظ و حراست کنیم؟
من فکر میکنم اصلاً این شب قدر چنان مطالب و اسراری دارد که فقط مشغول قرآن به سرگرفتن بشویم بهتر است هرچند دعا و مناجات در این شب نیاز ماست و افراد زیادی در این شبها برای بار اول می‌آیند که نیاز است آنها هم آشنا شوند ویا آنها که رنگ حضرت زهرا پیدا نکردند باید با مناجات همراه شوند چون حضرت امام خمینی می‌فرمایند زهرای مرضیه واقعاً معلم و آموزگارو اسوه برای مرد و زن است. حرف بر این است که بی بی دوعالم باید امشب در را برای ما باز کنددراین شبها که جبرائیل و میکائیل می‌آیند اجازه ورود مادر نیاز است. برای کسی که مدیر خانه است عادت است که او اجازه ورود را بدهد واین را زنها بهتر می‌فهمند. حالا بی بی دو عالم از ما چه می‌خواهد؟! اگر می‌خواهید یک قدم به ایشان نزدیک شوید از حرام دوری کنید اگر دومین قدم را می‌خواهید بر دارید باید به واجبات عمل کنید واگر بخواهید قدمی بیشتر بردارید باید ترک مکروهات را داشته باشیم. مقام قرب حضرت زهرا بسیار عجیب است امام باقرعلیه السلام می‌فرمایند در قیامت کسی قدم از قدم بر نمی‌دارد زمانی که ندای ورود حضرت فاطمه می‌آید سرها پایین افکنده میشود؛ اصل ایجاد محشر وارد می‌شوند و هفتاد هزار ملک مقرب پیشاپیش و در اطراف ایشان حرکت میکنند و ایشان پوشیده شده در حله‌های بهشتی همانطور که درروایات وارد است ،چون ایشان سّرالله هستند. بدون ورود ایشان و استغاثه و تظلم ایشان خلائق اجازه وردو به بهشت یا جهنم را ندارند.
چیزی که آزار میدهد این است که برای بی بی دوعالم هدیه سر و دستان ابا عبدالله و حضرت ابوالفضل علیهما السلام را می‌آورند و ایشان به وسیله آنها شفاعت میکنند.پس ببینید چه کسی را امشب به دست می‌آوریم و یا از دست میدهیم قبر حضرت زهرا سلام الله علیها در قلب من و شماست! حضرت فاطمه فردای قیامت به دنبال کسانی که حسین گفتند مثل مرغی که به دنبال دانه است می‌گرددتا شفاعت کند محبین و دوستان محبین را...
چقدر بی بی به ما نزدیک و ما چقدر از ایشان دور هستیم! 
شبهای قدر حاضریم قران به سر بگیریم ولی حرفها و کلام ایشان را در سر نگه نمی‌داریم، اگر به ایشان کار داشته باشیم محدود می‌شویم به بحث حجاب، پس در رفتار و کردار چه؟! چقدر بی بی به ما نزدیک و ما چقدر از ایشان دور هستیم! حضرت فاطمه سلام الله علیها مظهر"وَنَحْنُ أَقْرَبُ إِلَیْهِ مِنْ حَبْلِ الْوَرِیدِ"(16ق) نزدیکی خداوندبه انسان است. امشب به این فکر کنیم چقدر از حضرت زهرا دور شدیم، این دور شدن از ایشان است که دشمن جرات پیدا میکند که به ما حمله کند، ما که ترسی از شهادت نداریم. توجه داشته باشید بی بی به مسجد آمد و فریاد زد ، و فرمود الان نفرین میکندچرا که می‌خواستند مقام امیرالمومنین را پایین بیاورند - اینکه دلمان قرص و محکم به نور ایمان می‌شود به سبب وجود حضرت زهرای مرضیه است کسی که دلش به نور ایمان قرص نیست با هر حرکت عقب نشینی میکنند. یک جمله از کلام امیرالمومنین را نمی‌توان در مقابل یک عمر جان فشانی حضرت زهرا قرار داد – مردم با دیدن زلزله وجدا شدن ستونها فرارکردند ولی یک نفر نگفت دختر پیامبر صلی الله علیه و آله راست می‌گوید، شما صدیقه هستید. الان هم ما فقط گریه‌ی برای ایشان میکنیم ان هم از روی دلسوزی ، نه به خاطردلایل ولایی، چون گریه ولایی همراه عمل و رفتار ولایی می‌شود و زندگی را تغییر میدهد
امشب ببین اگر زندگی تو ولایی و زهرایی نیست عذر خواهی کن واگر همخوانی وجود دارد زندگی خود رابیشتر ولایی و زهرایی کن
 

 


 

شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان 1396

شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان 1396                                                                             

مراسم مناجات شب بیست و سوم دسومین شب قدر ماه مبارک رمضان با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین میرزامحمدی و مناجات حاج منصور ارضی با حضور پرشور مردم مومن و شب زنده دار در مسجد ارک تهران برگزار گردید.                        
گزارش جلسه                        

                    این مراسم با قرائت دعای جوشن کبیر و تلاوت قرآن و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین میرزامحمدی آغاز گردید و پس از ذکر چهارده صلوات، حاج منصور ارضی به بیان سخنانی پرداختند و در ادامه به مناجات با خدا و قرائت دعای ابوحمزه ثمالی و اعمال شب قدر و در آخر نوحه خوانی توسط ابوالفضل بختیاری پایان رسید.                


تصاویر