شب شانزدهم رمضان 1396

بسم رب الحسین

شب شانزدهم ماه مبارک رمضان

دعای افتتاح شام تولد امام حسن جان

۲۱خرداد ۱۳۹۶

مسجد ارک تهران

از بس گناه بر دل خود بار می کنم

خود را میان نفس گرفتار می کنم

پُل های بازگشت خودم را شکسته ام

دارم علیه خویش فقط کار می کنم

قلبی که جایگاه تو و اهل بیت توست

در حیرتم چگونه لجن زار می کنم

تو عاشقانه حاجت من را نمی دهی

من جاهلانه این همه اصرار می کنم

من بنده ی توام چه کنم دوست دارمت

باشد بزن دو مرتبه تکرار می کنم

دنیا نشد ببینمش اما به روز حشر

سجده به پای حیدر کرار می کنم

تشنه شدن بهانه ی ذکر مصیبت است

یاد حسین لحظه ی افطار می کنم

یاد مدافعان حرم آه میکشم

گریه به یاد زینب و بازار می کنم

اصلا کسی به عمه ی ما ناسزا نگفت

سیلی به او زدن ؟نه...انکار می کنم

دست خودم که نیست فقط داد میزنم

وقتی که یاد مجلس اغیار می کنم


 

شب شانزدهم ماه مبارک رمضان 1396

شب شانزدهم ماه مبارک رمضان 1396                                                                             

مراسم مناجات شب شانزدهم ماه مبارک رمضان با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین ملکی و مناجات حاج منصور ارضی با حضور پرشور مردم مومن و شب زنده دار در مسجد ارک تهران برگزار گردید.                        
گزارش جلسه                        

                    این مراسم با قرائت قرآن و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین ملکی آغاز گردید و پس از ذکر چهارده صلوات، حاج منصور ارضی به بیان سخنانی پرداختند و در ادامه به مناجات با خدا و قرائت دعای ابوحمزه ثمالی و نوحه خوانی توسط حاج ابوالفضل بختیاری پایان رسید.                

بیانات حاج منصور ارضی در شب شانزدهم ماه مبارک رمضان مورخ ۲۱ خرداد ماه 1396 مسجد ارک تهران  بیانات حاج منصور ارضی در مناجات شبهای ماه رمضان 1438 هجری قمری مسجد ارک شب شانزدهم ماه رمضان

اَعُوذُ بِاللّهِ منَ الشّیطانِ الرَّجیم
بِسْمِ ٱللّهِ ٱلرَّحْمنِ ٱلرَّحِیمِ
الْحَمْدُ للّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ اَلْحَمْدُ لِلّهِ بِجَمیعِ مَحامِدِهِ کُلِّهَا عَلی جَمیعِ نِعَمِهِ کُلِّها
 
درباره حق و تحمل آن ،متلوّن در نگاه امیرالمومنین علی علیه السلام
 "اعْلَموا أنّ اللّه َ تبارکَ و تعالى یُبْغِضُ مِن عِبادهِ المُتَلوِّنَ ، فلا تَزولوا عنِ الحقِّ و وَلایةِ أهلِ الحقِّ؛ فإنّ مَنِ اسْتَبْدَلَ بِنا هَلکَ و فاتَتْهُ الدُّنیا و خَرجَ مِنها (بحَسْرةٍ)" (میزان الحکمه،ح 4134)
 بدانید که خداوند تبارک و تعالى بندگان متلوّن (بوقلمون صفت) را دشمن مى دارد. پس ، از حقّ و دوستى با اهل حقّ جدا نشوید ؛ زیرا که هر کس، دیگران را به جاى ما برگیرد، هلاک شود و دنیا را از دست بدهد و [با آه و افسوس] از دنیا برود . 
متلوّن هادر زبان امروزی به بوقلمون صفت ها، نان به نرخ روزخورها، دمدمی مزاج‌ها اطلاق می‌شود. مثل عده‌ ای که یک روز فریاد بزنند ما اهل کوفه نیستیم و فردا روز بگویند هر چیزی در این کشور ملی است، حتی عده‌ ای کار را در تحریف به جایی میرسانند که پیمان آتش بس امام حسن مجتبی علیه السلام را با نام دراز کردن دست صلح به معاویه ترجمه میکنند، این یک اهانت، و دروغ است .مثل آن است که انذار امام حسین علیه السلام را به عمر سعد ، مذاکره جا بزنند! این امرخیلی خطرناک است شما توجه کنید تمام لشگریان امام حسن علیه السلام را بارشوه خریدند ولی امام حسن علیه السلام کوتاه نیامد ولی از انجا که می‌دانست بقیه انهایی که مانده اند ومسلمانان واقعی هستند، خون آنهارا حفظ کرد، چنانچه این برنامه بالاخره در زمان منصوردوانیقی و حجاج پیش آمد. چهارچوب آتش بس امام حسن علیه السلام اصلاً شبیه به صلحنامه‌ی برای تسلیم شدن نبود، حفظ جان مسلمانان، عدم پرداخت جزیه، و کمک به آنها از محل بیت المال و... نشان می‌دهد امام حسن علیه السلام سعی کردند برای کنار رفتن نقاب ازچهره معاویه اینکار را انجام داد.
در جنگ جمل حمله‌های مکرر و مداوم امام حسن  علیه السلام باعث پی کردن شتر سرخ جمل شد شجاعت و کاردانی امام در این قضیه کاملاًبرجسته است. حتی برای بعد از جنگ و انتقال جناب عایشه تدبیر همراه رعایت حریم و حرمت ایشان بیانگر این است که امام حسن علیه السلام را نباید امام صلح دانست. امام حسن علیه السلام رزم آور، کیاس و زیرکی بود که صلح طلب معرفی کردن او کوچک کردن ابعاد شخصیت ایشان است. وقتی به نهج البلاغه مراجعه میکنیم تمام جنایات بنی امیه را تک تک بیان می‌کنندو حتی فاش نمودند.
درروایت دیگر امام صادق علیه السلام  می فرمایند:
"اعْلَموا أنّ اللّه َ تعالى یُبْغِضُ مِن خَلْقِهِ المُتَلوِّنَ ، فلا تَزولوا عنِ الحقِّ و أهْلِهِ ؛ فإنّ مَنِ اسْتَبدَّ بالباطِلِ وأهْلِهِ هَلکَ و فاتَتْهُ الدُّنیا"(میزان الحکمه،ح 4132)
بدانید که خداوند متعال از بنده اى که هر لحظه به رنگى در آید، نفرت دارد.پس هیچگاه از حقّ و پیروانش جدا نشوید، که هرکس به باطل و باطل گرایان بیاویزد،هلاک شود و دنیا از دستش برود.
قبلاً رویشان نمی‌شد، اما حالا دیگربرجام و سند 2030 واسناد نفت و گاز و قرارداد‌های آنهاباعث شده چیزی دیگر برای گفتن نداشته باشند که ما چیزی برای گفتن نداشته باشد. 
 

صوت ها        

گلچین مراسم شب شانزدهم- مسجد ارک تهران                          دانلود فایل

ویدئو ها        

                                             

دانلود فایل                        

گلچین مراسم شب شانزدهم- مسجد ارک تهران

   

تصاویر