زیارت عاشورا 9 آبان ماه 1396

 

 

 

بسم رب الحسین حاج منصور ارضی زیارت عاشورا

سه شنبه ۹ آبان ماه ۱۳۹۶ حسینیه صنف

 

1

 

http://s9.picofile.com/file/8310554350/%D8%B3%D9%87_%D8%B4%D9%86%D8%A8%D9%87_%DB%B9_%D8%A2%D8%A8%D8%A7%D9%86_1.ogg.html

 

2

 

http://s8.picofile.com/file/8310554442/%D8%B3%D9%87_%D8%B4%D9%86%D8%A8%D9%87_%DB%B9_%D8%A2%D8%A8%D8%A7%D9%86_2.ogg.html

 


 

بسم رب الحسین

حاج منصور ارضی زیارت عاشورا

 

سه شنبه ۹ آبان ماه ۱۳۹۶

حسینیه صنف

ذکر هو المعشوق هنگام سحر داریم ما

از دولت عشق است اذکاری اگر داریم ما

 

هر کس که با ما مینشیند زود عاشق میشود

خیلی برای این محله دردسر داریم ما

 

پیراهن ما نیز درمان میکند یعقوب را

از کوچهی یوسف هر از گاهی گذر داریم ما

 

در عشق از اول برای سوختن آمادهایم

یعنی در آغازش ز پایانش خبر داریم ما

 

یک روز خاکستر شدن را یاد میگیریم، چون

شب تا سحر پروانه را زیر نظر داریم ما

 

ما سوختن را میان گریه کردن یافتیم

در آب میسوزیم از بسکه هنر داریم ما

 

رنجی که ما داریم هنگام فقیری گنج ماست

پس یک سر و گردن ز مردم بیشتر داریم ما

 

خوب است سائل در گدایی خویشتنداری کند

اینجا ولی از خویشتنداری حذر داریم ما

 

حالا که اجر گریه از اجر شهادت بهتر است

بالاتر از خون گلو، خون جگر داریم ما

 

بار سفر را بستهایم و باز راه افتادهایم

ماه صفر که میرسد میل سفر داریم ما

 

داریم در این جاده جبریل مقرب میشویم

پای پر از تاول به جای بال و پر داریم ما

 


 

 

 


 

 بیانات حاج منصور ارضی در زیارت عاشورا روز یازدهم ماه صفر مورخ نهم آبان ماه ۱۳۹۶ حسینیه لباس فروشان                        

بسم الله الرحمن الرحیم
نه با بردبار دانا مِراء و جدال کن و نه با سفیه نادان.
در ادامه بررسی حدیث پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله درخصوص صدوسه خصلت و ویژگی مومنین به پنجمین صفت یعنی  " جَمِیلَ الْمُنَازَعَهِ " خوش برخورد در کشمکش رسیدیم.
در کشمکش خوش برخورد هستند حتی اگر تندی اتفاق بیفتد. خیلی از افراد این صفت را ندارند. شخصی به حضرت امام صادق علیه السلام عرض کرد بین من و کسانی در پاره‌ای از امور، کشمکش و نزاع در گرفته است، من می‌خواهم از آن منازعه دست بردارم ولی اشخاصی من را از این کار منع می‌کنند و می‌گویند ترک منازعه برای تو باعث خواری و ذلت خواهد شد. حضرت فرمودند: " ذلیل آن کسی است که ستم می‌کند، یعنی اگر ترک نزاع بر وفق حق و عدالت است اقدام کن و به گفته‌ی آنان‌ که مانع این کارند ترتیب اثر مده. " (تحف العقول، صفحه ۳۵۸)
متاسفانه در بعضی نزاع‌ها دیگران هستند که تنش و نزاع را برپا می‌کنند و اگر شخص بخواهد به موضوع نزاع اهمیت ندهد او را بی‌عرضه و ذلیل می‌نامند! در حدیث دیگری حضرت امام صادق علیه السلام می‌فرمایند: " نه با بردبار دانا مِراء و جدال کن و نه با سفیه نادان؛ چرا که انسان بردبار کینه‌ی شما را در دل می‌گیرد و سفیه نادان به آزارت دست می‌زند. " (اصول کافی، جلد ۲، صفحه ۳۰۱) 
توجه داشته باشید که این دوری از مِراء و نزاع مربوط به مسائلی که باعث ضربه زدن به اعتقادات و دین می‌شود، نیست. بدانید کسی‌که به قصد ضربه زدن به دین می‌آید باید با دیدگاه " حَرْبٌ لِمَنْ حارَبَکُمْ " با او برخورد کنید چون او برای جنگ آمده است. در اجتماع با دو گونه افراد به مشکل برمی‌خورید؛ یا سفیه نادان است که نباید با او کاری داشته باشید و به‌راحتی از او عبور کنید. اما زمانی که در باب اعتقادات و دین به مشکل و نزاع برمی‌خورید باید فریاد بزنید ولی متاسفانه خیلی‌ها بی‌تفاوت شده‌اند. در زمان حال هم مسئولین هرکاری بخواهند انجام می‌دهند، کسب و کار هم که تعطیل است و مردم در سختی هستند. این نتیجه سیاست غلط است که بعضی افراد از روی لجبازی به شخصی رای بدهند و نتیجه آن دامن‌ همه را می‌گیرد.
سعی کنید با پرچم هیات و روضه مردم را به راه دین، شهدا، امام و اهل بیت علیهم السلام دعوت کنید. 
مسئولی که می‌گفت باید با آمریکا مذاکره کنیم و حالا می‌گوید دیوانگی است. حواستان به اعمال و رفتارتان باشد. ما باید یک راهکاری برای مبارزه پیدا کنیم باید بدانیم یک مبارزه بیرونی داریم و یک مبارزه درونی. اگر دست از مبارزه برداریم دیگر نباید به چیزی امید داشته باشیم. خوش به‌حال کسانی‌که برای دین، برای حضرت زهرا سلام الله علیها و برای مبارزه با جنایات عربستانی که بدتر از صهیونیست‌ها هستند، اقدامی کردند و بعد دستگیر شدند و به زندان رفتند، باز این افراد یک کاری کردند. عده‌ای هم برای مبارزه به سوریه و منطق دیگر می‌روند و با دشمن می‌جنگند. ما دست از مبارزه برنمی‌داریم دیگر روضه‌های ما هم حماسی شده است. حضرت رقیه سلام الله علیها مانند جدشان حضرت فاطمه سلام الله علیها با گریه شهر را بیدار کرد. این نفس باید زهرایی باشد که شهر را به‌هم می‌ریزد. بعد از شهادت حضرت رقیه  سلام الله علیها دیگر اذیت‌ و اسارت جمع شد و همه عذرخواهی کردند. زندگی ما با مبارزه است، اگر می‌خواهید حق خود را بگیرید با " جَمِیلَ الْمُنَازَعَهِ " سیاست و درایت حقتان را بگیرید، اما جنگیدن با برادر مومن خود اشتباه است. روزنامه‌های خوبی هستند که اطلاعات را به‌درستی نقل می‌کنند و متاسفانه بعضی از روزنامه‌ها هم از خط مقابل انقلاب و اسلام تعریف می‌کنند. در این شرایط که بعضی از مسئولین به‌دنبال تفکر غرب هستند، ما باید فقط راه مبارزه را پیدا کنیم. با پرچم هیات و روضه سعی کنید مردم را به راه دین، شهدا، امام و اهل بیت علیهم السلام دعوت کنید، اگر کسی می‌تواند این کار را انجام دهد.

 


 

                    
                    
                    
                    
                    
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید