زیارت عاشورا 28 شهریور 1396 - استقبال از محرم

مراسم زیارت عاشورا

سه شنبه 28 شهریور 1396

استقبال از محرم

حسینیه صنف لباسفروش

صوت کامل(اختصاصی)

صوت کامل زیارت عاشورا 28 شهریور 1396

 

گلچین صوتی

صوت ها        

مناجات با امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) - حاج منصور ارضی                          دانلود فایل
پیشواز محرم - حاج منصور ارضی                          دانلود فایل

گلچین تصویری

ویدئو ها

                                             

دانلود فایل                        

مناجات با امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) - حاج منصور ارضی

                                             

دانلود فایل                        

پیشواز محرم - حاج منصور ارضی


بیانات

 بیانات حاج منصور ارضی در زیارت عاشورا بیست و هشتم ماه ذی‌الحجه مورخ بیست و هشتم شهریور ماه ۱۳۹۶ حسینیه لباس فروشان                        
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکسی که اراده می‌کند به سمت خداوند برود باید از ابا عبدالله علیه السلام شروع کند.  یک بحثی در زیارت اول اباعبدالله علیه السلام بیان شده که باید به آن توجه کنیم. مسیر بندگی ما باید با کل آفرینش تطبیق داشته باشد. مخلوقات و تمام هستی به بندگی خدا مشغول هستند، تمام موجودات چه جمادات و نباتات و چه حیوان و انسان، همه به یک شیوه‌ای تسبیح و حمد خداوند را می‌گویند. شاید زمانی سوال شود که حمد و تسبیح سایر موجودات چگونه است؟ در زیارت اول اباعبدالله علیه السلام که با این عنوان شروع می‌شود: " السَّلامُ عَلَیْکَ یَا حُجَّةَ اللَّهِ وَ ابْنَ حُجَّتِهِ السَّلامُ عَلَیْکَ یَا قَتِیلَ اللَّهِ "
و در ادامه مانند زیارت جامعه کبیره این‌گونه بیان می‌کنند: " کَفَالَتِکَ الَّتِی أُمِرْتَ بِهَا مَنْ أَرَادَ اللَّهَ بَدَأَ بِکُمْ " سایه سرپرستى‌ات که مأمور شده‌اى به آن هرکه خدا را خواست، از شما شروع کرد.
اگر واقعا ما بخواهیم به سمت خداوند برویم باید از امام حسین علیه السلام شروع می‌کنیم، به‌خاطر همین فرمودند وقتی می‌خواهی تکبیر اول نماز را بگویی ابتدا در دل بگویید " السلام علیک یا ابا عبدالله علیه السلام " سپس تکبیر نماز را بگویید. با این کار این فراز از زیارت اباعبدالله علیه السلام برای‌تان روشن‌تر می‌شود. یعنی هرکسی که اراده می‌کند به سمت خداوند برود باید از ابا عبدالله علیه السلام شروع کند. 
" بِکُمْ یُبَیِّنُ اللَّهُ الْکَذِبَ وَ بِکُمْ یُبَاعِدُ اللَّهُ الزَّمَانَ الْکَلِبَ وَ بِکُمْ فَتَحَ اللَّهُ وَ بِکُمْ یَخْتِمُ اللَّهُ " خدا به وسیله شما دروغ را آشکار کند، و خدا به خاطر شما دور نماید روزگار گزنده را، و به شما بگشاید، و به شما ببندد.
این شور و شوق در راه خدا به‌خاطر امام حسین علیه السلام است و به وسیله ایشان دروغگویان و منافقین در دین آشکار می‌شوند. یعنی زمانی‌که دستگاه امام حسین علیه السلام کارش را شروع می‌کند و برنامه خود را آغاز می‌کند به واسطه این مجالس منافقین و دروغگویان در دین شناخته می‌شوند. این افراد نمی‌توانند برای امام حسین علیه السلام عزاداری و گریه کنند. با دغدغه‌ و نیرنگ برای دزدی، خیانت و ضربه زدن وارد می‌شوند، مانند کربلا! این سرزمین بسیار جای مقدسی است و شیعیان آرزو دارند در نزدیکی امام حسین علیه السلام جان بدهند، اما در تاریخ بخوانید در کربلا چند هزار نفر از دشمنان کشته شدند و خون‌شان در این سرزمین ریخته شده و به درک واصل شده‌اند.
بدانید بهترین عمل گریستن بر امام حسین علیه السلام می‌باشد و با سلاح گریه می‌توانیم تمام شیاطین را دفع کنیم.
واقعاً باید بدانیم که به واسطه اهل بیت علیهم السلام زمان سخت و گزندهِ ظلم و جهالت سپری می‌شود و بعد از این می‌فرمایند: " وَ بِکُمْ یَمْحُو مَا یَشَاءُ وَ [بِکُمْ ] یُثْبِتُ " و به شما ببندد، و به شما آنچه بخواهد محو کند، و پابرجا نماید. این موضوع را بعضی‌ها که مومن هم هستند قبول نمی‌کنند و یا سخت قبول می‌کنند. دقت کنید کسی که گنهکار است -ولی حق الناس برگردن ندارد- وقتی به سمت ابا عبدالله علیه السلام می‌آید تمام اعمال زشت او محو می‌شود و خوبی‌ها ثبت می‌شود. اما برای منافقین، کافرین و ظالمین برعکس است یعنی تمام ظلم‌هایشان ثبت می‌شود و اگر خوبی و ثوابی داشته باشند محو می‌شود. عزیزان در انتخاب دوستان و معاشرت با دیگران دقت کنید. این دستگاه این‌گونه هست که اگر نفاق داشته باشید باعث تثبیت گناهان می‌شود. حالا حتی این شخص برای دستگاه امام حسین علیه السلام هم خرج کند اعمال و ثواب او محو می‌شود.
مثلا در کشور عراق که ما برای زیارت می‌رویم فساد بسیار آشکار است، در بین جوانان‌شان، در برنامه‌های تلویزیونی که متاسفانه این اتفا‌ق‌ها نشان از نفاق در این جامعه و نفوذ دشمن دارد. شما توجه کنید ببینید آیا امام حسین علیه السلام غریب نیست؟ وقتی تربیت اهل بیت علیهم السلام در زندگی‌ها نباشد این‌گونه نفاق‌ها به‌وجود می‌آید. حالا ببینید در این سرزمین چه اتفاقی افتاده است که دل‌های جوانان متحول شده و بسیج مردمی یا حشد الشعبی شکل گرفته است و این‌گونه مشغول مبارزه شده‌اند. این را گفتم که خودمان را بسنجیم که کدام عمل‌مان در این دستگاه ثبت می‌شود و کدام محو می‌شود.
معنی این فرازی که گفتیم این است؛ به خاطر اینکه به سمت اهل بیت علیهم السلام آمده‌ایم خداوند اعمال زشت ما را محو و اعمال نیکو را ثبت می‌کند. بدانید بهترین عمل گریستن بر امام حسین علیه السلام می‌باشد. وقتی به محرم و دهه اول محرم می‌رسیم متوجه می‌شویم سلاح گریه به چه معنی است " سِلاحُهُ الْبُکاءُ " (دعای کمیل) و می‌فهمیم چطور می‌توانیم با این اسلحه تمام شیاطین را دفع کنیم.

اشعار

بسم رب الحسین

حاج منصور ارضی زیارت عاشورا

 

سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶

حسینیه صنف

تکیه بر دیوار کعبه میدهی وای از دلت

از غم جدّ غریبت آگهی وای از دلت

 

روز و شب گریه کنی و باز روز آمدن

نالهی وا زینبا سر میدهی وای از دلت

 

اشک، چشمت را بگیرد با «انا ابن الفاطمه»

روی دیوار حرم سر مینهی وای از دلت

 

یاد دیوار و در و گودال و نهر علقمه

میشود هر یک به روضه منتهی وای از دلت

 

آن دو را پیش تو از کعبه تا شهر مدینه دور نیست

بازگردد ناگهان بر تو غمی وای از دلت

 

آن دو را بیرون کشی از قبرها نعرهکشان

تا زنی سیلی به آن دو وانگهی وای از دلت

 

روضه میخوانی به وقت انتقامت تا دهی

عالمیان را نجات از گمرهی وای از دلت

 

تا اراده میکنی یک آن رَوی کرب و بلا

داغها دارند با تو همرهی وای از دلت

 

«یا لثارات الحسین» تو به ما هم میرسد

ای امیر لشگر ثاراللّهی وای از دلت

 

جان به قربانت چقدر آن روز زحمت میکشی

تا قیود نفس از ما وانهی وای از دلت

 

عالمی در انتظار صوت مولایی توست

کِی «انا المهدی» به عالم سر دهی وای از دلت

@mansoorarzi

 

تصاویر

 تصاویر        

                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
 

 

 

FacebookTwitterداغ کن - کلوب دات کام

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید