وقتی در دعای فرج می‌گوییم: " فی هذِهِ السّاعَةِ وَفیکُلِّ ساعَةٍ" بحث در همین لحظات و همه ساعات است پس باید این دعارا هر لحظه خواند و یا حداقل هر لحظه به یاد امام زمان خود بود!

بیانات حاج منصورارضی در زیارت عاشورای صبح سه شنبه حسینیه صنف لباسفروشان 95.10.7 اشاراتی از زیارت رسول الله صلی الله علیه و آله از بعید                        

بیانات حاج منصورارضی در زیارت عاشورای صبح سه شنبه حسینیه صنف لباسفروشان 95.10.7
اشاراتی از زیارت رسول الله صلی الله علیه و آله از بعید
اشاره به نکاتی از زیارت رسول الله صلی الله علیه و آله از راه دور
همانطور که در جلسه قبل به آن اشاره شد زیارت رسول الله صلی الله علیه و آله به دو صورت وجود دارد. ما به زیارت بعید آن که کوتاه‌تر است و بعد از آن به حضرت زهرا سلام الله علیها اختصاص می‌یابد می‌پردازیم و باید بگویم که ما فقط به اشاراتی از این ادعیه مشغول می‌شویم. در این زیارت عرض میکنیم " أَشْهَدُ أَنَّکَ قَدْ بَلَّغْتَ رِسَالاتِ رَبِّکَ وَ نَصَحْتَ لِأُمَّتِکَ" (شهادت می‌دهم که تو پیام هاى پروردگارت را به مردم رساندى و براى امّتت خیرخواهى نمودى) شهادت می‌دهیم که ابلاغ رسالت را به طور کامل به مردم رساندید و این یک سند است برای رسالت ایشان ماهم که می‌گوییم از این بیان فیض می‌بریم ، چون در انتهای ابلاغشان معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام به عالم برای امامت است.
 هرکس انصاف داشته باشد متوجه می‌شود عالم ربانی باید رویه ای پیامبر اکرم ص را داشته باشد بعد از ابلاغ رسالت،مهمترین مسئله خیرخواهی و نصیحت مردم برای هدایت است؛ اگر می‌بینی یک مرجع تقلید و یا ولی فقیه همیشه به فکر خیرخواهی است مانند حضرت امام خمینی و یا مقام معظم رهبری ،متوجه این رفتارشان می‌شویم و ممکن است من و شما هم ایراد بگیریم که چرا برخوردی قاطع‌تر ندارند ، هرکس انصاف داشته باشد متوجه می‌شود عالم ربانی باید رویه ای پیامبر اکرم را داشته باشد.
ابتدای رسالت ایشان ادای حق مردم بود که تا وقت رسیدن موت به ایشان، با حکمت و موعظه حسنه آنها را دعوت به هدایت نمودند ،و بعد از آن "أَنَّکَ قَدْ رَؤُفْتَ بِالْمُؤْمِنِینَ وَ غَلُظْتَ عَلَى الْکَافِرِینَ"( همانا تو به مردمان مؤمن مهربانى نمودى، و بر کافران سخت گرفتى) که اشاره دارد به آیه "مُحَمَّدٌ رَسولُ اللَّهِ وَالَّذینَ مَعَهُ أَشِدّاءُ عَلَى الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم" (فتح 29) محمّد صلی الله علیه و آله فرستاده خداست؛ و کسانی که با او هستند در برابر کفّار سرسخت و شدید، و در میان خود مهربانند؛ این اخلاق پیامبر است که هرکس از آن فاصله بگیرد از پیامبر صلی الله علیه و آله دور می‌شود، بخصوص اگر مسئولیتی هم داشته باشد. حالا شما بگو خط قرمز و یا هر رنگ دیگری وقتی " قَدْ رَؤُفْتَ بِالْمُؤْمِنِینَ" نباشد رویه پیامبر صلی الله علیه و آله را ندارد حالا هر اسمی می‌خواهی روی آن بگذارید رویه اروپایی و یا هر چیز دیگر...
ارزش و مقام صلوات بر محمد و آل محمد و سلام بر دیگر انبیاء
در مرحله بعد تشکر میکنیم"الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی اسْتَنْقَذَنَا بِکَ مِنَ الشِّرْکِ وَ الضَّلالِ" سپاس خداى را که ما را به وسیله تو از شرک و گمراهى رهانید، خدا را شکر میکنیم که به خاطر رسول الله صلی الله علیه و آله از شرک و تاریکی نجات پیدا کردیم. بعداز آن به صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله می‌پردازیم. مهم اینجاست که این عرض صلوات‌ها بر محمد و آل محمد " مَلائِکَتِکَ وَ أَنْبِیَائِکَ وَ الْمُرْسَلِینَ وَ عِبَادِکَ الصَّالِحِینَ وَ أَهْلِ السَّمَاوَاتِ... عَلَى مُحَمَّدٍ عَبْدِکَ وَ رَسُولِکَ" ازسوی خداوند و از طرف همه ملائکه و پیامبران و صالحان بر ایشان می‌باشد. به قول بزرگی می‌فرمود برای همه انبیاء سلام فرستاده می‌شود همانگونه که می‌گوییم "سَلامٌ عَلى نُوحٍ فِی الْعالَمِینَ- سَلامٌ عَلى إِبْراهِیمَ- سَلامٌ عَلى مُوسى وَ هارُونَ" ولی برای پیامبر اکرم صلوات از سوی خداوند وارد شده پس برای ما واجب است. هیچ گره کوری باز نمی‌شود مگر با صلوات بر عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ ... زندگی به سبک هیئتی و اهل روضه و سینه زنی  واقعاً خداوند رحمت کند قدیمی‌ها را که ذکردائمشان صلوات بود. چون توجه داشتند – چه عالم چه عوام – در هرکاری می‌توانند صلوات بفرستند و حواسشان جمع باشد.
صدقه و کمک به هیئت‌ها را از هم جداکنید و بدانید با این کار خیر و برکت به زندگی خود بمی آورید، همین که می‌توانید هفته‌ی یک بار برای اباعبدالله گریه کنید، همین که با آمدنمان مجلس آرای ایشان می‌شویم ، این‌ها ارزش دارد چون یک وقت با صندلی و تزئین مجلس آرایی می‌شود یک وقت با نشستن و رساندن خود به این مجالس این هیئات زیبا می‌شوند قدر و ارزش خود را بدانیم چطور؟ با دوری از گناه ...
تاکید بر تعقیبات نماز و خواندن دعای فرج
در مورد شهید مدنی گفته شده در عالم خواب دیدند امام زمان عج تعالی دستور دادند به مردم بگو بعد از اقامه نماز چند دقیقه به ذکر و دعا( به تعقیبات نماز) بپردازند و مخصوصا برای فرج من دعا کنند. شما هم دقت کنید در دعای فرج می‌گوییم
" اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفیکُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً، بِرَحْمَتِکَ‏ یااَرْحَمَ الرَّاحِمینَ" 
اولین تاکیدات ما " فی هذِهِ السّاعَةِ وَفیکُلِّ ساعَةٍ" بحث در همین لحظات و همه ساعات است پس باید این دعارا هر لحظه خواند و یا حداقل هر لحظه به یاد امام زمان خود بود!
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید