بدانید دشمنان نقشه‌های زیادی دارند، یک روز به‌وسیله منافقین، یک روز از طریق جریان‌های سیاسی و یا تفکر مسئولینی که خیلی خطرناک است.

بیانات حاج منصور ارضی در زیارت عاشورا روز پنجم ماه جمادی الثانی ایام فاطمیه مورخ سوم اسفند ماه ۱۳۹۶ حسینیه لباس فروشان                        

بسم الله الرحمن الرحیم
بالاتر از هر عبادتی، عبادت دیگری هست و محبت ما اهل بیت بالاتر از هر عبادتی است. در ادامه شرح حدیث خصائص مومنین در بیان پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله به خصلت " کَثِیرَ الْعِبَادَهِ " عبادتش بسیار است، رسیدیم. اگر دقت کنید خصلت‌هایی که تا به‌حال بیان شده به‌گونه‌ای زیرمجموعه کثیر العبادة قرار می‌گیرند. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرموند: " تَفَرَّغوا لِطاعَةِ اللّه ِ و عِبادَتِهِ قَبلَ أن یَنزِلَ بِکُم مِنَ البَلاءِ ما یَشغَلُکُم عنِ العِبادَةِ " خودتان را براى طاعت خدا و عبادت او فارغ سازید، پیش از آن که گرفتارى و بلایى به شما برسد که از عبادت بازتان دارد. آمادگی برای عبادت بسیار مهم است ولی نباید ملاکی مثلا برای نخوادن نماز اول وقت گردد. این حدیث می‌گوید باید برنامه‌ای در اطاعت و عبادت داشته باشیم چون همیشه زمان و وسایل برای بندگی فراهم نیست، زمانی مشکلات نمی‌گذارد به عبادت و اطاعت بپردازیم پس حال که توانایی داریم خود را به عبادت و فرایض عادت بدهیم. بدانید بیشتر مشکل انسان در بندگی مربوط به طعام و غذای او می‌شود؛ وقتی پرخوری می‌کنیم نمی‌توانیم به واجبات و مستحبات بپردازیم. پس ما باید دقت داشته باشیم که خود را از خیلی کارها فارغ سازیم تا به کثرت عبادت برسیم. چگونه وقتی به کار و فعالیتی که شوق به انجام آن داریم، می‌پردازیم و برنامه‌‌ریزی می‌کنیم، برای عبادت و اطاعت خداوند هم باید شوق داشته باشیم. اگر این شوق وجود نداشته باشد، به مشکلاتی برمی‌خوریم که پس از آن به سختی دوباره حال و هوای عبادت و بندگی به دست می‌آید.
در حدیثی دیگر پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله می‌فرمایند: " إنَّ اللّه َ تَعالى یُباهی بِالشّابِّ العابِدِ المَلائِکَةکَ ، یَقولُ: اُنظُروا إلى عَبدی! تَرَکَ شَهوَتَهُ مِن أجلی " خداوند بزرگ به جوان عبادت‌پیشه، نزد فرشتگان افتخار می‌کند در حالى که مى‌فرماید: بنده‌ام را بنگرید براى من، خواسته‌هاى نفْسش را کنار نهاده است. زمانی‌که جوان پای کار می‌آید به شرط آن‌که قبل و بعد فرایض خود را مراقبت کنند، بسیار اثرگذار است. بسیاری از عزیزان به هیات و مناجات می‌آیند ولی به رفتارهای‌شان قبل و بعد از مراسم دقت نمی‌کنند. از بیهوده‌گویی‌ها و بیهوده خوردن‌ها گرفته تا بیهوده شنیدن‌ که اثر مخربی دارد و باعث می‌شود بنده فیض کامل را از دعا نبرد و یا تاثیر عبادت حقیقی کم می‌شود. در همین موضوع حضرت باقر علیه السلام می‌فرمایند: " مَا مِن عِبَادَة أفضَلَ عِندَ اللهِ مِن عِفَّةِ بَطن وَ فَرج " هیچ عبادتی در نزد خدا برتر از عفت شهوات شکم و فرج نیست. کنترل شهوات، افضل عبادات است. در همین موضوع " کثیر العباده " امام صادق علیه السلام می‌فرمایند: " إِنَّ فَوْقَ کُلِّ عِبَادَةٍ عِبَادَةٌ وَ حُبُّنَا أَهْلَ الْبَیْتِ أَفْضَلُ عِبَادَة " بالاتر از هر عبادتی، عبادت دیگری هست و محبت ما اهل بیت بالاتر از هر عبادتی است. در منبرها شنیده‌اید که عبادت هفتاد جز دارد و برترین آن‌ها طلب روزی حلال و رفتن به دنبال کار است. سخنان امام حسن مجتبی علیه السلام در مورد اهتمام به عبادت مادرشان حضرت زهرا سلام الله علیها را شنیده‌اید، مخصوصا شب‌های جمعه حضرت تا طلوع فجر در رکوع و  یا در سجود بودند، این حال بنده مومن است. البته دستورات و احکام دین را باید از مراجع بزرگوار تقلید بپرسید. بدانید دین ما خیلی ظرافت دارد و برای انجام مستحبات مانند نماز شب نباید خانواده‌تان آزرده شوند. باید در دین و امور دین‌داری‌تان دقت نمایید. آیا تابه‌حال از خودتان پرسیده‌اید واقعا به چه‌ دلیلی در مجالس اهل بیت علیهم شرکت می‌کنید؟ در این ایام فاطمیه برای خودتان یک نجوایی با خداوند داشته باشید. کشور و اسلام را دعا کنید و بدانید دشمنان نقشه‌های زیادی دارند. یک روز به‌وسیله منافقین، یک روز از طریق جریان‌های سیاسی و یا تفکر مسئولینی که خیلی خطرناک است و حرف‌های دوپهلو می‌زنند. مثلاً از نیروی انتظامی تشکر می‌کنند ولی در آخر حرف خطرناک خود را می‌زنند. از روز اول این‌ها با بسیج و سپاه مشکل داشتند. ما تا این دشمنان داخلی را داریم اصلاً به دشمن بیرونی کاری نداریم. 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید