دشمن به‌دنبال این است که جوانان ما را از فاطمیه، محرم و ایام الله دور سازد و سپس ضربه بزند و ممکن است در فرق مختلف نیز رخنه کند.

بیانات حاج منصور ارضی در زیارت عاشورا روز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها مورخ یکم اسفند ماه ۱۳۹۶ حسینیه لباس فروشان                        

بسم الله الرحمن الرحیم
 ما باید دقت کنیم که روش زندگی‌مان مطابق زندگی حضرت فاطمه سلام الله علیها باشد.
دقت کنید که در ایام فاطمیه به اهل بیت علیهم السلام و مخصوصا اباعبدالله علیه السلام وصل می‌شوید، فاطمیه ایام اتصال و تجدید بیعت است. این عزاداری و محبت به اهل بیت علیهم السلام را باید قدر بدانیم. این خانواده خودشان جز شهر قدر و شب و روز قدر هستند، اینان قدر و منزلت دارند و به دوستانشان نیز این قدر و منزلت را عطا می‌فرمایند. اما متاسفانه ما گاهی دچار غفلت می‌شویم و از این مقام و منزلت دور می‌گردیم. دشمن نیز این موضوع را می‌داند و به‌دنبال این است که جوانان ما را از فاطمیه، محرم و ایام الله دور سازد و سپس ضربه بزند، حال ممکن است در فرق مختلف نیز رخنه کند. بیشتر این فرقه‌ها مانند بهاییت هستند و اعتقادشان با فحشا و منکرات آمیخته است و اگر دقت کنید اکثراً ثروت‌های بی‌محابا و بی‌مرزی دارند و هر روز هم یک مشکلی را درست می‌کنند که باید هرچه زودتر قوه قضاییه آنان را جمع کنند. البته قوه مقننه نیز باید سریعا قوانین مورد نیاز را تصویب و یا اصلاح کند. درحال حاضر دستگاه قضا مشغول قوانین سطح سه می‌باشد و کسی به‌دنبال برخورد قاطع با محارب خدا و سلب آسایش مردم نیست. شهید بهشتی به‌ دلیل تاکید بر اصلاح و اجرای صحیح قوانین مخصوصا قانون قصاص را داشتند شهید شدند. قوانین الهی باید احیاء شوند، اگر قانون منشا اسلامی نداشته باشد که به درد جامعه اسلامی نمی‌خورد. 
بی‌بی دو عالم حضرت زهرا سلام الله علیها زمانی‌که مشاهده کردند قوانین و حکم خداوند را زیر پا گذاشتند و به آیه قرآن درخصوص غدیر با آن عظمت ضربه زدند، حضرت مجبور شدند در آخرین مرحله با دفن شبانه دشمن را رسوا کنند. شما هم دقت کنید زمانی‌که اقوام و دوستان خود را نتوانستید با زبان و روش‌های مختلف به صراط المستقیم هدایت نمایید در وصیت‌نامه خود از کسانی‌که اهل خمس و زکات، نماز، روزه، حجاب و به‌طور کلی دین‌داری و انقلاب و ولایت نیستند برائت بجویید و بنویسید که در مراسم من شرکت نکنند. اگر با این کار از راه خطا برگشتند که خدارا شکر وگرنه حجت بر آنان تمام می‌شوند. حضرت دشمنان خود را با این وصیت تا قیامت رسوا نمودند. ما چطور باید از رفتار حضرت زهرا سلام الله علیها درس بگیریم که امام خمینی رحمت االه علیه فرموند حضرت زهرا سلام الله علیها برای مردم و زن الگو می‌باشند. ما باید دقت کنیم که روش زندگی‌مان مطابق زندگی حضرت فاطمه سلام الله علیها باشد و اگر این نباشد جای اشکال است.
یک سری از مشکلاتی که برای ما پیش می‌آید به‌علت افشای عیوب دوستان و آشنایان‌مان است.
در ادامه خصلت بیست و ششم مومن از حدیث پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله   " لَا یهْتِکُ سِتْراً " مومن هیچ پرده‌ای را ندرد، رسیدیم. پیامبر اکرم صلّی‌ الله‌ علیه‌ وآله می‌فرمایند: "‌مَن عَلِمَ مِن أخِیهِ سَیِّئَةً فَسَتَرَها، سَتَرَ اللهُ عَلَیهِ یَومَ القِیامَةِ " هر که از برادر خود گناهی بداند و آن را بپوشاند، خداوند در روز قیامت گناهان او را بپوشاند(المعجم الکبیر) . امیرالمومنین علیه السلام در قسمتی از نامه خود به مالک اشتر می‌فرمایند: " و باید که دورترین افراد رعیت از تو و دشمن‌ترین آنان در نزد تو، کسی باشد که بیش از دیگران عیب‌جوی مردم است. زیرا در مردم عیب‌هایی است و والی از هرکس دیگری به پوشیدن آن‌ها سزاوارتر است. از عیب‌های مردم آن‌چه از نظرت پنهان است، مخواه که آشکار شود زیرا آنچه بر عهده توست، پاکیزه ساختن چیزهایی است که بر تو آشکار است. "
بعضی از بزرگان درخصوص آیه " أَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَةُ " (سوره نور آیه ۱۹) می‌گویند به‌عنوان امر به معروف و نهی از منکر بیان کنید. البته فسق علنی که با خدا جنگ می‌کند فرق دارد. دشمنان حضرت پایه‌های امامت را از بین بردند که حضرت فاطمه سلام الله علیها این‌چنین مقابله نمودند. به همین خاطر می‌گوییم: " اَزالَتْکُمْ عَنْ مَراتِبِکُمُ الَّتى رَتَّبَکُمُ اللَّهُ فیها " خدا لعنت کند امتى را که شما را از مقام و مرتبه خلافت منع کردند و رتبه‌هایى که خدا مخصوص به شما گردانیده بود، از شما گرفتند. حضرت این منع کردن را افشا نمودند ولی ایراد و عیب دیگران را حضرت می‌پوشاند. البته به بیان ایرادها و عیوب برای رفع آن اشاره می‌کردند. توجه کنید یک سری از مشکلاتی که برای ما پیش می‌آید به‌علت افشای عیوب دوستان و آشنایان‌مان است. شعر می‌خوانیم ای آبروی دو عالم ولی متاسفانه خودمان آبروی هزاران نفر را برده‌ایم و حتی یک آبرو هم نخریدیم که باید جواب‌گو باشیم. همه چی حدی دارد، مانند ثروت نباید بیشتر از آن حد داشته باشیم مگر آن‌که برای خداوند خرج شود. فرزند زیاد نیز حد دارد، اگر صالح و پاک بود و در مسیر اهل بیت علیهم السلام باشد باعث خیر می‌شود والا او نیز باعث سقوط می‌شود. هر چه در راه خدا خیرات کنیم، می‌ماند. متاسفانه در مناطق زلزله‌زده برف، آب‌گرفتی و سرما هست و به‌دلیل جمعیت زیاد هر میزانی که سپاه نیرو و خدمات آورده باز هم نمی‌شود. سوء مدیریت این‌جاست که دولت درحال حاضر کانکس، و موارد مورد نیاز را تولید نمی‌کند تا هم بین مردم پخش کنند و هم در مناطق مختلف کشور داشته باشیم تا در اتفاق‌های دیگر سریع‌تر اقدام شود مانند فعالیت سازمان هلال احمر. دعا کنید خداوند این دو سه سال به معیشت مردم رحم کند. ما در این جلسات برای زلزله‌زدگان غرب کشور پول جمع می‌کنیم و قبل از این نیز چندین سال است برای تهیه جهیزیه و امور خیر دیگر کمک جمع می‌کنیم. اگر کسی فکر کند که این مقدار پول کم است و به‌جایی نمی‌رسد بداند این حرف شیطانی است. ما به اندازه و وسع خودمان باید کمک کنیم و خداوند برکت می‌دهد. ان شاءالله بتوانید در مظلومیت حضرت زهرا سلام الله علیها را فریاد بزنید. خدایا هر آن‌چه توطئه علیه ملت‌های مظلوم ایران و یمن و افغانستان و بحرین و سوریه و عراق است خنثی بگردان.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید