حضرت زینب سلام الله علیها با اسارتش ضربه محکمی به ظلم زده است و ما نیز با گریه بر ایشان تقرب پیدا می‌کنیم.

بیانات حاج منصور ارضی در زیارت عاشورا روز دوازدهم ماه محرم الحرام مورخ یازدهم مهر ماه ۱۳۹۶ حسینیه لباس فروشان                        

 
بسم الله الرحمن الرحیم
دشمن به‌وسیله همین تلفن‌های همراه و شبکه‌های مجازی بر روی فکر افراد جامعه کار می‌کند.   از همه عزیزانی که در این دوازده روز با نیت یاری اباعبدالله علیه السلام  به این مجلس آمدند تشکر می‌کنم. طبق حدیث پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می‌فرمایند " حَاسِبُوا أَنْفُسَکُمْ قَبْلَ أَنْ تُحَاسَبُوا وَ زِنُوهَا قَبْلَ أَنْ تُوزَنُوا وَ تَجَهَّزُوا لِلْعَرْضِ الْأَکْبَر" پیش از آن‌که به حساب شما برسند خود به حساب خویش برسید، و قبل از آنکه مورد سنجش قرار گیرید خویشتن را بسنجید، و خود را براى رستاخیز بزرگ آماده کنید. دستور این است که باید حساب کنیم که آیا ضرر کردیم و یا سود کردیم و یا چیزی برای خودمان مانده یا نه؟! چون بعضی‌ها دلسوز هستند ولی خود را مشغول دیگران می‌کنند و از " مَشْغُولَةً عَنِ الدُّنْیا بِحَمْدِک وَثَناَّئِک " باز مانده‌اند. یعنی به دنبال ظاهر و یا رفتار دیگران است و از خودش بی‌خبر می‌ماند و توجه کنید این روش ابتدا تبدیل به بیماری می‌شود، و بعدش هم حرف‌های ناشایست و بیهوده می‌زند مانند بیماری که بیماری بر او اثر گذاشته و به دکتر و پرستار ناسزا می‌گوید. 
" مَا أَنْزَلْنَا عَلَیْکَ الْقُرْآنَ لِتَشْقَى "  قرآن را بر تو نازل نکردیم تا به رنج افتى. (سوره طه آیه ۲)
بحث سر این است که یک عده‌ای نمی‌خواهند عوض شوند و با ظاهری نامناسب در این عزاداری‌ها شرکت کردند. بدانید لباس‌هایی که بر روی آن تصویر دارد حالا تصویر شهدا و یا شخصیت‌های دینی باشد مراجع تقلید می‌گویند نماز خواندن با این لباس کراهت دارد، بایستی مسائل را بدانیم. قدیمی‌ها خیلی موارد را بیشتر رعایت می‌کردند حتی یک اسم را با خود به دستشویی نمی‌بردند ولی متاسفانه بعضی از کسانی که این عکس‌ها و نوشته‌های مذهبی را همراه دارند رعایت نمی‌کنند. سخنرانان و خادمین هیت‌ها دقت کنند کسی که وارد هیات می‌شود به خیلی از مسائل جاهل است و از طرفی نیز دشمن به‌وسیله همین تلفن‌های همراه و شبکه‌های مجازی بر روی فکر او کار کرده است.   تعدادی از این رسانه‌های دشمن در ایام عاشورا با نوای سینه‌زنی چیزهای دیگر نشان می‌دهند و یا آهنگ‌ و موسیقی‌ پخش می‌کنند. همچنین برنامه‌هایی دارند که به تحلیل و تفسیر مداحی و سینه‌زنی می‌پردازد. این یعنی ما به اندازه دشمن بیدار نیستیم، واقعاً این بیداری ما چقدر باید باشد؟! لیکن شما در حق همه کسانی‌که برای عزاداری و سینه‌زنی باظاهری ناشایست، با ریا و یا بدون ریا آمده‌اند دعا کنید اگر امام حسین علیه السلام بخواهد همه این‌ها برمی‌گردند. مشغولیت به دیگران ما را مشغول شیطان می‌کند و باعث بیماری و آلودگی طبع‌مان می‌شود.
در آن داستان گفت چرا جواب یا اله العاصین را می‌دهی؟ خطاب آمد  آن‌که می‌گوید یا اله العاصین کسی را جز من ندارد. و یا  آن شخصی که می‌گفت برای بت‌اش می‌گفت یا صنم، ناگهان زبانش چرخید و اشتباهی گفت صمد! خطاب آمد حاجتش را بدهید. امام حسین علیه السلام مظهر چنین پروردگاری است. خداوند رب الارباب است.
اگر می‌خواهیم آدم باشیم نباید مشغول مردم باشیم، به ما چه ربطی دارد که دیگران چه‌کار می‌کنند. این مشغولیت ما را مشغول شیطان می‌کند و باعث بیماری و آلودگی طبع‌مان می‌شود. مانند این‌که می‌گویند فقط باید یک شخصی روضه بخواند و بقیه را قبول نداریم. روز عاشورا از لیله‌القدر بالاتر است و امام حسین علیه السلام دست همه را می‌گیرند و همه عالم به دست ایشان است. برای شناخت بیماری روحی و رفع آن صدقه بدهید. تابه‌حال برای رفع بیماری نفس‌ هم دیگر دعا کرده‌ایم؟ برای همدیگر که گرفتار مشکلات نفس‌مان هستیم دعا کنیم. 
خداوند می‌خواست زینب سلام الله علیها را اسیر ببیند و ما هم با گریه‌ بر ایشان تقرب پیدا می‌کنیم. بی‌بی زینب سلام الله علیها با اسارتش ضربه محکمی به ظلم زده است. جالب است این مدافع حرم حضرت زینب سلام الله علیها (شهید حججی) که با روی زیبا رفت، هم اسیر شد، هم شکنجه شد، هم سر از تنش جدا کردند، هم دست و پاهایش را جدا کردند و زمانی‌که برگشت همه‌جا را به‌هم ریخت و همه دوست و دشمن به بزرگی او اعتراف کردند. حتی باعث شده که افراد غافل نیز می‌خواهند بروند و شهید شوند.
بچه هیاتی! از خدا غافل و مشغول دیگران نشوید. بدانید مرگ نزدیک است و روزی می‌آید که برای‌مان تلقین می‌خوانند، و اگر خودتان را مشغول دنیا و عیب‌گیری از دیگران بکنید نمی‌توانید جواب دهید، مراقب باشید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید