اسرار عاشقی ازلسان حاج منصور ارضی(8)

بسم رب الحسين

اسرار عاشقی ازلسان حاج منصور ارضی(8)

{بعد از شب 23 ماه مبارک رمضان، از شب های مهمی که با پرهیز از گناه به آخرین مرحله و نهایی ترین مرکز بندگی می رسیم، ماه ذی القعده است، شب 23 این ماه شب زیارتی و ملاقات علی بن موسی الرضا است، اما به درجات برای اشخاص متفاوت است،}

ششم مهر نود ودو

بمناسبت زودترازشمارگان قبل منتشرمیشود:

*دقتی که بندگان خدا درسیر لیل و نهار دارند، قسمتی از آن مربوط به ماه ها می شود که یکی از ماه های مهم ماه ذی القعده است. اینقدر ارزش دارد که روز یکشنبه اش غسل و نمازی دارد که آدم را متوجه میکند، آخر این ماه هم شهادت حضرت جواد علیه السلام است.

 

*بعد از شب 23 ماه مبارک رمضان، از شب های مهمی که با پرهیز از گناه به آخرین مرحله و نهایی ترین مرکز بندگی می رسیم، ماه ذی القعده است، شب 23 این ماه شب زیارتی و ملاقات علی بن موسی الرضا است، اما به درجات برای اشخاص متفاوت است، این دیگر به قرب ما به اهل بیت بستگی دارد، اجازه از آن طرف است پرهیز و دوری از گناه از طرف ماست، نکته ظریفی وجود دارد و آن این است که هر وقت می خواهید زیارت بروید خلوت داشته باشید.

 

* در حرم حتما هم نباید گریان باشید، حال بکاء یکی از حسن هاست ولی اصل زیارت خلوتی است که درحرم دارید. حداقل ساعتی که در حرم هستید با کسی غیر از امام رضا کاری نداشته باشید، در خیلی از زیارات شما باید یک سری آداب زیارتی را توجه داشته باشید. مخصوصا مناجات، غیر از تسبیحات و تکبیرات. بعد از زیارت حضرت انسان متوجه می شود که رسیده است خدمت پاک ترین انسان ها، پاک ترین خانواده ها، لذا استغفارهایی که برای زیارت امام رضا هست برای هیچ زیارتی نیست تا آنجایی که من خواندم.

 

*بعد از زیارت علی بن موسی الرضا(ع) چنان حس مناجات پیدا میکنید که انگار به قرب کامل رفته ای، اکثر مردم که به زیارت حضرت می رسند از این امر غافل می شوند، باید در زیارت مناجات باشد، شما اگر تعداد خواب آلوده ها را در حرم امام رضا در شب ها برسی کنید با آن ها که بیدارهستند شاهد خواهیم بود آنهایی که خواب هستند بیشترند.

https://telegram.me/mansoorarzi

http://www.mansoorarzi.ir

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید